Sisukord
Maailm
Postimees
30.11.2017
Eesti Senine ebavõrdsus sunnib mandaatide jaotuse korda muutma (4) Lihatööstuse eksjuhte kahtlustatakse rahaga sigatsemises Ministeeriumiametnik: pesemine on koolis kohustuslik Simsoni jätkamine paneb valitsuse kahvlisse (30) Majandus USA maksureform läheneb lõpusirgele Välismaa Britid soovivad kiiret lahendust KOHALIK VAADE. Hispaania võitleb kõrbestumisega Kas Brexiti kõnelustel tuli läbimurre? Iiri valitsuskriis summutati viimasel hetkel Arvamus Juhtkiri: et Tallinn ei oleks kogu Eesti (1) Sigrid Kõiv: kannatlikud inimesed Madis Milling: ahistamine, ahistamine ja veel kord ahistamine (1) Postimees 1994. aastal: norralased ütlesid Euroopa Liidule ei Henrik Roonemaa: suure sotsiaalmeedia kahvel (1) Jeremy Darroch: internet vajab reegleid (3) Maarja Vaino: mida teha mäluga? (9) Kultuur Üks Eesti linn saab taas kultuuripealinnaks «Tundmatu sõdur»: klassikaline nagu iga-aastane sõjaväeparaad (2) Käest libisev reaalsus Internetiteenused ajavad traditsioonilise meedia ärevile (1) Sport Võitis Valgevene, aga mitte Domratšova Imed ongi võimalikud! Reis Lennukipiloot Immanuel Pärdil käivad muusika ja lendamine käsikäes Tartu Haldusreformi kombitsad jõudsid priitahtlike päästjateni Menukad täiturud elavad üle ootuste hästi, edukamad rentijad teenivad kuus kopsakaid summasid Annelinnas ühe foori juures jalakäijad liduvad, teise juures autojuhid venivad (4) Raeplatsile kerkib valgusküla Videoreportaaž AHHAAst. Tartust saab järgnevateks kuudeks olümpialinn Soo- ja võimumängud ehk Sina ju mulle ei anna (1) Näituse tänava masuudireostuse eemaldamine neelab 60 000 eurot Õhus on Eestit! Juba 20 aastat Reno Laidre: Tartu paistab raekojast teisiti (1) Mart Kivastikult autogrammi tahtjad võtsid Ungaris sappa Meelelahutus Koomiks Sudoku

KOHALIK VAADE. Hispaania võitleb kõrbestumisega

3 min lugemist
Kokku kuivanud Entrepeñase veehoidla Hispaania keskosas Guadalajara provintsis Tejo jõe ääres. FOTO: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/Scanpix

Igal aastal suunduvad paljud inimesed põua saabudes Hispaania lääneosas Zamora provintsis asuva Almendra veehoidla juurde. Veetase langeb seal nii madalale, et vee alt ilmuvad nähtavale vanade hoonete ja kiriku varemed. Kallastelt avanev vaatepilt on üllatav ja pakub mõnele võimaluse näha oma vana kodumaja.

Tellijale Tellijale

Need on kadunud Argusino küla varemed. Nagu paljud teised asulad, ujutati ka Argusino Francisco Franco diktatuuri ajal (aastatel 1939–1975 – toim) üle veega ning asula kohale rajati tehisjärv, et varustada veega nii põlde kui ka majapidamisi.

Kui vaadata veehoidlate arvu ühe inimese kohta, on Hispaania oma 1300 veehoidlaga esirinnas kogu maailmas. Greenpeace’i esindaja Julio Barea sõnul ei saa Hispaaniasse rajada enam ühtegi uut veehoidlat ilma looduslikke kaitsealasid hävitamata.

29.11.2017 01.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto