Sisukord
Eesti
Postimees
01.12.2017
Eesti Eesti sõjaväeluure ülem: mind üllatas Zapadi ajal Venemaa elektrooniline võimekus (10) Simson: Eestis ei nuhelda lähedaste patte pereliikmetele (32) Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist Ülemarstile maksis koha onuheinolik kõnepruuk (12) Raekoja platsil süüdatakse advendiküünal Majandus Valitsuse majanduspoliitika tekitab hirmu (14) Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist Turg ja konkurents pidurdavad erastamiskava (1) Välismaa Prantsuse kontingendi ülem: Eesti on nagu külm džungel (12) Prantsuse sõdurite arvates tuleb Eesti ilu välja rännakul (3) Rahulolematud sõjaroimarid Tartu vanglas KOHALIK VAADE. Rahvusvaheline kohus pole võluvits Hitler ja Castro Palestiinas (1) Arvamus Karmo Tüür: Hiina Suur Illusioon (4) Risto Berendson: peaminister Ratase poliitiline kultuuritus (23) Avo-Rein Tereping: ohtlikud plaanid riigisidega (16) Juhtkiri: ootused, mured ja hirm (1) Tarmo Pikner: valitsusvankri järgmine ratas logiseb (2) Taavet Hinrikus: Euroopal on vaja vähem, mitte rohkem piire (4) Postimees 1946. aastal: suri Johannes Vares Barbarus (8) Kultuur Kuidas seletada surnud kajakat (1) Kultuur saab raha juurde Näitleja Deborah Kara Unger: nägin #metoo tulekut ette Sport Walesi naiste jalgpalli üles ehitanud soomlane asub Eestis sama töö kallale Johanna Talihärm: liiga vara veel olümpiale mõelda Kas Toyota on M-Sportiga asjad klaarinud ja Tänak asub testima? Kuus Venemaa suusatajat said MK-sarjas stardikeelu Ideaalne kasvulava, mille väljund võiks olla n-ö Soome mudel Tallinn Raekoja platsil süüdatakse advendiküünal Tartu Rahvusülikool tähistab oma aastapäeva aktuse ja rongkäiguga Kuulutused, 1. detsember 2017 Teetööd käivad seni, kuni ilm lubab Ihaste selts võitleb kortermajade vastu Juhuse tahtel tegutseb veskis pruulikoda Galerii: uues keskuses saab arendada loovust ja niisama aega veeta Toidupank ootab vabatahtlikke jõulukuul poodidesse Kuhu tormad, Eesti laulupidu? Fotouudis: Tartu süütab pühapäeval jõulutuled, täna tehti proovi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on ülemaailmne AIDSi vastu võitlemise päev. AIDS ehk omandatud immuunpuudulikkuse sündroom on lühend ingliskeelsest nimetusest acquired immune deficiency syndrome või acquired immunodeficiency syndrome. AIDSi põhjustab HI-viiruse nakkus. Selle viiruse laialdasem levik sai väidetavalt alguse 1920. aastatel ühest riigist. Mis riigist?

2. Läbimurde auhind fundamentaalfüüsikas (The Breakthrough Prize in Fundamental Physics) on iga-aastane teadusauhind fundamentaalfüüsika valdkonnas. Erinevalt Nobeli auhinnast antakse preemia juba tuntuse saavutanud teadlastele avastuste eest, mida on teadusringkonnad juba tunnustanud, kuigi eksperimentaalset kinnitust pole veel saadud. Erinevus on ka preemiasumma suuruses, mis on Nobeli auhinnaga kaasnevast rahasummast ligi kolm korda suurem. Preemia asutas 2012. aastal juudi päritolu Vene ärimees, kes valis isiklikult ka esimesed auhinnasaajad. Teadusringkondades kutsutakse preemiat nii asutaja nimega kui ka Vene Nobeli auhinnaks. Kes on see ettevõtjast metseen?

3. Rainer Vakra on tuntuks saanud sotsiaaldemokraatide ühe peamise hääletoruna Eesti poliitikas. Kes teeb, see jõuab, ning endise sportlasena jõuab see mees palju. Vakra juhib presidendina koguni kaht spordiliitu. Milliseid?

4. Mis kulgeb marsruudil Fuglenes (Hammerfesti vald, Norra) – Stara Nekrassivka asula (Ukraina, Odessa oblast)?

5. Kus asub maailma sügavaim puurauk? 1992. aastal jõuti seal 12 262 meetri sügavusele, kuid siis tuli puurimine kõrge temperatuuri tõttu selles sügavuses katkestada. Objekti kohta on liikvel legend «põrgukaevust».

Vastused:

1. Toonasest Belgia Kongost, nüüdsest Kongo Demokraatlikust Vabariigist.

2. Juri Milner.

3. Eesti Curlingu Liitu ja Eesti Invaspordi Liitu.

4. Struve geodeetiline kaar.

5. Venemaal Koola poolsaarel.

Seotud lood
    30.11.2017 02.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto