Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (18) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Kivastikult autogrammi tahtjad võtsid Ungaris sappa

1 min lugemist
Mart Kivastik on ühe raamatu kohal kummargil ja kirjutab autogrammi. Lugejad ootavad kannatlikult järjekorras. FOTO: Eesti Instituut

Mart Kivastik rabas Ungari pealinnas kõvasti tööd teha, sest ungarikeelse miniantoloogia tutvustamisel tekkis autogrammi soovijatest suur saba. Enne esitlust oli palju kergem: tuli lihtsalt saalis istuda, filmi vaadata ja seejärel publiku ees küsimustele vastata.

Kivastiku miniantoloogia on Eesti instituudi Ungari esinduse ja sihtasutuse Pluralica sarja «Breviárium» seitsmes raamat. Need tutvustavad Ungari lugejaile eesti kirjandust selle mitmekesisuses. Eesti instituudi teatel on sarjas seni trükivalgust näinud Mehis Heinsaare, Andrus Kivirähki, Eeva Pargi, Jaan Unduski, Jan Kausi ja Kätlin Kaldmaa teosed.

Mart Kivastiku ungarikeelse miniantoloogia esikaas. FOTO: TPM

Kivastiku «Breviáriumi» on illustreerinud Anne Pikkov. Kaante vahel on tartlasest kirjaniku seni ungari keeles avaldamata novellid ja intervjuu autoriga. 

«On üldteada, et raamatuesitlus on üldse «raske žanr», sellepärast tahtsimegi seda millegi muuga siduda,» kommenteeris sündmust Eesti instituudi Ungari esinduse juht Móni Segesdi. «Meil vedas Mardiga, et tänu tema mitmekülgsusele saime kohe ka filmi raamatu kõrvale näidata.»

Õhtu esimeses pooles linastus Mart Kivastiku teine täispikk mängufilm «Õnn tuleb magades», mis esilinastus mullu oktoobris Tartus ja mille aluseks oleva novelli leiavad lugejad ka tema «Breviáriumis». Pärast Budapesti-linastust vestles autoriga noor Ungari kirjanik Ferenc Czinki.

Móni Segesdi teatel said nii film kui ka autor sooja vastuvõtu osaliseks, 90-kohaline saal oli veerand tundi enne seansi algust välja müüdud. «On rõõm kogeda, et nii breviaaride sarjal kui ka Eesti filmidel on tekkinud Budapestis järjest suurenev hulk fänne, kes ootavad juba ette sarja uue köite ilmumist ja ka järjekordse Eesti nädala filmiprogrammi,» lisas ta.

Praegu on Kivastikul töös täispikk mängufilm «Sõdur». «Mu uue filmi lugu põhineb Eesti Vabariigi armee ülemjuhataja kindral Johan Laidoneri elulool,» kommenteeris ta.

Kopli Kinokompanii on kavandanud filmimist alustada tuleval aastal.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto