Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 90 aastat tagasi sündis kirjanik, ajakirjanik, sõjamees ja politseinik Arvi Tinits. Raamatusõbrad tunnevad teda kirjanikunimega Arvi Kork. Selle nime all avaldas ta peamiselt kriminaalromaane, aga ka autobiograafilisi teoseid. 1982. aastal ilmus temalt mahukas koguteos «Välgumärgi kasvandikud». Kellest räägib see teos ehk kes on välgumärgi kasvandikud?

2. See on ainus linn Euroopas, kus linna suubuv automagistraal ristub samal tasandil lennuvälja kaugele merre ulatuva maandumis-tõusurajaga. 2017. aasta aprillis valiti sealseks linnapeaks Miss World 2009 Kaiane Aldorino Lopez. Mis linn?

3. Eesti Televisiooni kullafondis on kindel koht Norra kirjaniku Thorbjørn Egneri raamatu järgi 1980. aastal loodud telelavastusel «Kardemoni linna rahvas ja röövlid» (lavastaja Elvi Koppel). Muusikat armastavas linnas elavad Vana Tobias, tädi Sofie, Kamomilla, Tommy, kordnik Bastian ja kolm heasüdamlikku röövlit: Kasper, Jesper ja Jonatan. Kes mängisid selles lavastuses kolme röövlit?

4. See kahekordne olümpiavõitja, kaheksakordne maailma- ja kaheksakordne Euroopa meister on enim olümpiaalal maailmarekordeid püstitanud sportlane. Kes on see 25. novembril 2011 Münchenis surnud sportlane?

5. Haldusreform muutis oluliselt omavalitsuste suurusi. Rahvaarvult viis suuremat omavalitsust kannavad linna nime. Milline on pärast ühinemiste kinnitamist elanike arvult suurim valla nime kandev omavalitsus Eestis?

Vastused:

1. Teise maailmasõja ajal Saksa lennuväe abiteenistusse värvatud eesti poisid.

2. Gibraltar.

3. Urmas Kibuspuu, Aare Laanemets ja Teet Hanschmidt.

4. Vassili Aleksejev. 80 maailmarekordit tõstmises.

5. Saaremaa vald. Seal elab umbes 32 000 inimest. Saaremaa vald on ka pindalalt (2705 ruutkilomeetrit) suurim omavalitsus meie kodumaal.

    Tagasi üles