Sisukord
Eesti
Postimees
04.12.2017
Eesti Mida teeksid laevakaitsjad kodumaale naastes (3) Väätsa valla kontol ei jagu raha arvete tasumiseks (9) Ettemaksu saanud sisustusfirma jättis kooli mööblita Spiooniromantika lõpeb vahistamise hetkel (7) Majandus Tulevikutöö ekspert rahustab: töökohad ei kao mitte kuhugi (1) Välismaa Flynni vale Trumpi ei kohuta KOHALIK VAADE. Võidujooks presidendipaleesse kui ootamatuste ahel Välismaa 04.12.2017 Arvamus Hardo Pajula: majandus ja muu (12) Martin Kutti: kübersõda – ohtlik reaalsus Juhtkiri: elab veel Beria, elab ikka veel Frank Appel: 2050. aastaks heitmevabaks? Mõeldav! (4) Postimees 1920. aastal: suurtööstuse aktsiaid koondatagu rohkemal arvul omale maale Kalev Stoicescu: kas Donbassi külmutatakse? (5) Kultuur Žürii: võidufilm jutustas lihtsa inimliku loo Grand prix' napsas film üksikust külamehest Mida ma vanemana valesti tegin? Kes on operaatorid Erik Põllumaa ja Ivar Taim? Sport Norra võitis kõik mis võimalik Manchesteri kaksikjuhtimine püsib Oliver Orav: südametunnistus ei lubanud võõrsile minna Imemees Klaebo püsib löömatuna Põlva Serviti löömatu kvaliteet Teadus Läbi aegade suurim leid muudab teadmisi lendavatest saurustest Tartu Kohtus süüdi jäänud Aivar Soobi umbusaldamine kukkus läbi (2) Ilves-Extra kaubamärk elab edasi Soome juubeli nädal pakub Tartus rohkelt avastamist Uus mobiilirakendus näitab kirjandusse mässitud linna Soome 100: Tartu – soome kirjanike linn Jüri Kõre: koalitsioonileping iseendaga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saanuks 80-aastaseks rahvakunstnik Mikk Mikiver. Peale aktiivse teatritegemiste osales Mikiver ka paljudes filmides. Tema filmirollid olid seinast seina. Ta on mänginud volikogu esimehi, siseministrit, astronauti, preestrit, kommodoori, KGB polkovnikut, allveelaeva kaptenit ja paljusid teisi rolle. Küllap kõrgeimaks aukraadiks oli kindralpolkovniku (hilisema Nõukogude Liidu marssali roll) kaheosalises filmis «Lahing Moskva pärast» (1985, režissöör Juri Ozerov). Keda mängis Mikiver?

2. Millise haiguse diagnoosimisel kasutatakse Wassermanni reaktsiooni modifikatsioone?

3. 1688. aasta märtsikuus teatas Eestimaa provintsiaalkonsistoorium, et «vahelmine kirjaviis» on heaks kiidetud. Selles «vahelmises kirjaviisis» sisaldus kaks tähtsat asja meie emakeele jaoks. «Ck» asemel hakati nüüdsest kirjutama «kk» ja tähestikku lisandus uus täht. Mis täht?

4. Selle võrgustiku idee algataja on Neitsijärve Loovusait, eesmärgiks mõttemustrite murdmine. Võrgustikku kuuluvad peale idee väljakäija Wile Farm, Wiera Küünlakoda, Värava Kinotalu, Voronja Galerii, Varbuse Muusikamõis, Valgejõe Veinivilla, Liblikaaia Villa, Kopli Taluköök, IdeaFarm, Hundiallika Retriidi- ja koolituskeskus, Thormani sepikoda. Mis võrgustik?

5. Omaaegse Nõukogude Liidu üks suurimaid vabrikuid omas valdkonnas oli Ява, mis oli nime saanud Jaava saare järgi. Mis vabrik?

Vastused:

1. Ivan Konevit.

2. Süüfilis.

3. Ä – illabiaalne madal eesvokaal.

4. Ogarate Talude Võrgustik.

5. Tubakavabrik. Nimetust «Ява» kandis ka esimene Venemaal toodetud filtriga sigarettide mark.

Seotud lood
    02.12.2017 05.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto