Küsimused:

1. Täna saab Soome Vabariik 100-aastaseks. 2004. aastal korraldas Yleisradio hääletuse selgitamaks suurimat soomlast läbi aegade (Suuret suomalaiset). Suurim soomlane selgitati välja kahe hääletusega. Teises hääletusvoorus osales kümme esimeses voorus enim hääli saanud Soome kuulsat inimest. Kes sai suurima soomlase tiitli?

2. See tuntud eesti lasteraamatu tegelane kannab Lätis nime Kriksītis, Poolas Fikmik, kahe erineva saksakeelse tõlke järgi aga Flickerl ja Reggi. Kuidas kõlab tema nimi eesti keeles?

3. Sellele palju poleemikat tekitanud konkursile saatsid inimesed 350 e-kirja 82 kandidaadi nimega. Teiste hulgas oli pakutud ka näiteks Lennart Meri ja Seksi-Kristi. Lõpuks valiti välja kümme kandidaati: viis meest ja viis naist, kelle hulgast sõeluti välja kaks – mees ja naine. Kes jäid sõelale?

4. Mis linnas asub Ameerika maailmajao vanim järjepidevalt tegutsev, 12. mail 1551 asutatud San Marcose ülikool (Universidad Nacional Mayor de San Marcos)?

5. Heinrichi sündmused on nime saanud Saksa klimatoloogi ja meregeoloogi Hartmut Heinrichi järgi. Kokku on neid sündmusi senini kuus. Mida nimetatakse Heinrichi sündmusteks?

Vastused:

1. Carl Gustav Emil Mannerheim.

2. Sipsik.

3. Marko Matvere ja Annely Peebo. Eestis 2002 toimunud Eurovisiooni õhtujuhid.

4. Peruu pealinnas Limas. Lima asutati 1535. aastal kui Ciudad de los Reyses ehk kuningate linn.

5. Viimase jääaja jooksul kõikunud ilmastiku kõige külmemaid perioode.

    Tagasi üles