R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juhataja
Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teet Soorm (vasakul) ja Mati Tuvi on saanud kahtlustuse tööandjalt suure summa omastamises ning rahapesus. Pilt on tehtud eelmise aasta detsembris.
Teet Soorm (vasakul) ja Mati Tuvi on saanud kahtlustuse tööandjalt suure summa omastamises ning rahapesus. Pilt on tehtud eelmise aasta detsembris. Foto: Sander Ilvest

Kolmapäeval omastamises ja rahapesus kahtluste saanud HKScani eksjuhid Teet Soorm ja Mati Tuvi teatasid eile, et eitavad kategooriliselt süütegu, milles neid kahtlustatakse.

Soormi ja Tuvi kinnitusel on kõik neile ette heidetud tehingud ja tähtsad juhtimisotsused läbi aastakümnete tehtud nii HKScani enda juhtorganite kui ka selle omaniku juhtorganite teadmisel ja heakskiidul. «Tegemist on ebakompetentsete, kuid üliambitsioonikate HKScani juhtide karistusoperatsiooniga meie suhtes,» seisab nende teates ajakirjandusele.

Tõepoolest pole HKScan Eesti endine juht Soorm kunagi varjanud oma perekonna äride seotust Rakvere lihatööstuse ja Talleggiga. Aastaid on tema isa, õe ja kunagise klassivenna Margo Kuuse osalusega ettevõtted müünud praeguse HKScan Eesti ettevõtetele sigu, mune ja teravilja.

Märksõnad
Tagasi üles