Walesi naiste jalgpalli üles ehitanud soomlane asub Eestis sama töö kallale

Eesti naiste jalgpallikoondise uus peatreener Jarmo Matikainen. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

JALGPALL. Naiste jalgpallikoondisele peatreenerit otsinud Eesti Jalgpalli Liit (EJL) sõlmis eile 3+2-aastase lepingu 57-aastase soomlase Jarmo Matikaineniga, kellest saab nii A-koondise peatreener kui ka Eesti naiste jalgpalli arendamise – noortekoondise püramiid, treenerite kasvatamine – eest vastutaja.

Tellijale Tellijale

Kui kaheksa aastat Eesti naiste jalgpalli juhtinud Keith Boanas aasta tagasi ametist lahkus, nimetati A-koondise peatreeneriks Indrek Zelinski, kes otsustas tänavu sügisel aga naasta meeste jalgpall ja on uuest hooajast kõrgliigaklubi Pärnu Vapruse peatreener.

Uut juhti otsima hakates seadis jalgpalliliit eesmärgiks leida mitte üksnes treeneri-, vaid ka insenerioskustega spetsialist. «Oleme naiste jalgpalliga samas seisus, kus meestemänguga 90ndatel pärast Teitur Thordarssoni lahkumist – üks välismaa ekspert on oma suure panuse andnud, olemas on nii harrastajad kui ka alaga tegelevad klubid, aga järgmise tõuke andmiseks on vaja kogemust, mida Eestist võtta pole,» selgitas EJLi peasekretär Anne Rei.

30.11.2017 02.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto