R, 12.08.2022

Teetööd käivad seni, kuni ilm lubab

Vilja Kohler
Teetööd käivad seni, kuni ilm lubab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jalaka tänava remont.
Jalaka tänava remont. Foto: Margus Ansu

Tartus oli eile hommikul maa valge. Kolmapäeval, napilt enne selle talveehmatuse saabumist sai aga Jalaka tänav Alasi tänava ja Ringtee vahel kohati uue asfaldi, kohati lapiti seal auke. «Seal oli teekatend nagu võrk,» ütles Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse teehoolduse spetsialist Marko Metsma. «Kartsime, et kui ei jõua seda lõiku ära parandada, on seal kevadeks suured tükid asfalti läinud.»

Konarliku Jalaka tänava remonti alustati oktoobris, siis lapiti-asfalditi ära Aardla tänava ja Karete Konsumi vaheline lõik. Kolmapäeval jätkati remonti, vajadust mööda parandati auke ja kohati pandi seitsme­sentimeetrine uus asfaldikiht terve tänava laiuses. 

«Suured teetööd on Tartus lõpetatud, arved makstud ja ülejäänud raha eest teeme veel nii palju hädapäraseid töid, kui ilm lubab,» märkis Marko Metsma. «Asfalditehased töötavad ning ilmaprognoos lähemal paaril-kolmel nädalal talve veel ei luba.» Hädapärastest töödest loodetakse enne talve ära remontida näiteks Ilmatsalu tänava lõpp Visa halli juures. 

Kuid millal võtab Tartu linnavalitsus käsile Jalaka tänava põhjaliku remondi – pärast Ringtee väljaehitust on liiklus sel äärelinna tänaval palju tihedamaks läinud ning pealegi pole seal kunagi olnud kõnniteid? 

«Järgmisel aastal Jalaka tänava põhjalikku remonti veel ei tehta, sest pole projekti,» vastas Tartu linnapea Urmas Klaas. «Aga see töö on päevakorras. Jalaka tänaval on vaja põhjalikult remontida sõidutee ja teha korralikud kõnniteed. Nüüd on loodud võimalus rajada ka Jalaka tänavale sademeveekanalisatsioon ning tuleb tegutsema hakata.» 

Märksõnad
Tagasi üles