Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
01.12.2017
Eesti Eesti sõjaväeluure ülem: mind üllatas Zapadi ajal Venemaa elektrooniline võimekus (10) Simson: Eestis ei nuhelda lähedaste patte pereliikmetele (32) Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist Ülemarstile maksis koha onuheinolik kõnepruuk (12) Raekoja platsil süüdatakse advendiküünal Majandus Valitsuse majanduspoliitika tekitab hirmu (14) Soorm ja Tuvi räägivad karistusaktsioonist Turg ja konkurents pidurdavad erastamiskava (1) Välismaa Prantsuse kontingendi ülem: Eesti on nagu külm džungel (12) Prantsuse sõdurite arvates tuleb Eesti ilu välja rännakul (3) Rahulolematud sõjaroimarid Tartu vanglas KOHALIK VAADE. Rahvusvaheline kohus pole võluvits Hitler ja Castro Palestiinas (1) Arvamus Karmo Tüür: Hiina Suur Illusioon (4) Risto Berendson: peaminister Ratase poliitiline kultuuritus (23) Avo-Rein Tereping: ohtlikud plaanid riigisidega (16) Juhtkiri: ootused, mured ja hirm (1) Tarmo Pikner: valitsusvankri järgmine ratas logiseb (2) Taavet Hinrikus: Euroopal on vaja vähem, mitte rohkem piire (4) Postimees 1946. aastal: suri Johannes Vares Barbarus (8) Kultuur Kuidas seletada surnud kajakat (1) Kultuur saab raha juurde Näitleja Deborah Kara Unger: nägin #metoo tulekut ette Sport Walesi naiste jalgpalli üles ehitanud soomlane asub Eestis sama töö kallale Johanna Talihärm: liiga vara veel olümpiale mõelda Kas Toyota on M-Sportiga asjad klaarinud ja Tänak asub testima? Kuus Venemaa suusatajat said MK-sarjas stardikeelu Ideaalne kasvulava, mille väljund võiks olla n-ö Soome mudel Tallinn Raekoja platsil süüdatakse advendiküünal Tartu Rahvusülikool tähistab oma aastapäeva aktuse ja rongkäiguga Kuulutused, 1. detsember 2017 Teetööd käivad seni, kuni ilm lubab Ihaste selts võitleb kortermajade vastu Juhuse tahtel tegutseb veskis pruulikoda Galerii: uues keskuses saab arendada loovust ja niisama aega veeta Toidupank ootab vabatahtlikke jõulukuul poodidesse Kuhu tormad, Eesti laulupidu? Fotouudis: Tartu süütab pühapäeval jõulutuled, täna tehti proovi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teetööd käivad seni, kuni ilm lubab

1 min lugemist
Jalaka tänava remont. FOTO: Margus Ansu

Tartus oli eile hommikul maa valge. Kolmapäeval, napilt enne selle talveehmatuse saabumist sai aga Jalaka tänav Alasi tänava ja Ringtee vahel kohati uue asfaldi, kohati lapiti seal auke. «Seal oli teekatend nagu võrk,» ütles Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse teehoolduse spetsialist Marko Metsma. «Kartsime, et kui ei jõua seda lõiku ära parandada, on seal kevadeks suured tükid asfalti läinud.»

Konarliku Jalaka tänava remonti alustati oktoobris, siis lapiti-asfalditi ära Aardla tänava ja Karete Konsumi vaheline lõik. Kolmapäeval jätkati remonti, vajadust mööda parandati auke ja kohati pandi seitsme­sentimeetrine uus asfaldikiht terve tänava laiuses. 

«Suured teetööd on Tartus lõpetatud, arved makstud ja ülejäänud raha eest teeme veel nii palju hädapäraseid töid, kui ilm lubab,» märkis Marko Metsma. «Asfalditehased töötavad ning ilmaprognoos lähemal paaril-kolmel nädalal talve veel ei luba.» Hädapärastest töödest loodetakse enne talve ära remontida näiteks Ilmatsalu tänava lõpp Visa halli juures. 

Kuid millal võtab Tartu linnavalitsus käsile Jalaka tänava põhjaliku remondi – pärast Ringtee väljaehitust on liiklus sel äärelinna tänaval palju tihedamaks läinud ning pealegi pole seal kunagi olnud kõnniteid? 

«Järgmisel aastal Jalaka tänava põhjalikku remonti veel ei tehta, sest pole projekti,» vastas Tartu linnapea Urmas Klaas. «Aga see töö on päevakorras. Jalaka tänaval on vaja põhjalikult remontida sõidutee ja teha korralikud kõnniteed. Nüüd on loodud võimalus rajada ka Jalaka tänavale sademeveekanalisatsioon ning tuleb tegutsema hakata.» 

Seotud lood
30.11.2017 02.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto