Toidupank ootab vabatahtlikke jõulukuul poodidesse

Toiduabi FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Toidupangad kutsuvad vabatahtlikeks neid, kel on soov teha üks jõulukuine heategu. 8. ja 9. detsembril korraldatakse paljudes Eesti kauplustes toidukogumispäevi ning vabatahtlikke ongi just neisse appi vaja. 

Vabatahtlikuks saab end registreerida üksi või näiteks koos pere, sõpruskonna, klassikaaslaste või kolleegidega. Töö on mõlemal päeval kahes vahetuses, vahetus kestab kolm kuni neli tundi. 

Reedel algab esimene vahetus enamikus kohtades kell 13 ning laupäeval kell 12. Täpse info leiab aga veebist osale.toidupank.ee

Veebist näeb ka kõikide osalevate poodide nimekirja, vabade vahetuste aegu ning seal saab ülevaate vabatahtlike tegevusest toidukogumispäevadel. 

Ka meeskondade suurused on kauplustes erinevad, mõnes kohas piisab kahest vabatahtlikust, teises oleks hea, kui neid oleks 10. 

Vabatahtlikud jagavad poeskäijatele toidupanga kohta infot, võtavad vastu annetatud toidu ja toiduained ning pakivad need kokku nii, et neid oleks hea transportida. 

8. ja 9. detsembri toidukogumiskohad Tartus on Annelinna Prismas, Eedeni Maksimarketis, Lõunakeskuse Rimis, Rebase Rimis ja Sõbra Prismas.

Kahe päeva jooksul läheb terves Eestis vaja ligi tuhat vabatahtlikku, et 45 kaupluses toiduaktsioon läbi viia.

Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkidega allpool toimetulekupiiri elavatele, eelistatult lastega peredele. Detsembrikuistel toidu­kogumispäevadel annetatud kaup hakkab jõudma puudust kannatavate peredeni juba jõuluajal. 

30.11.2017 02.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto