Sisukord
Majandus
Postimees
04.12.2017
Eesti Mida teeksid laevakaitsjad kodumaale naastes (3) Väätsa valla kontol ei jagu raha arvete tasumiseks (9) Ettemaksu saanud sisustusfirma jättis kooli mööblita Spiooniromantika lõpeb vahistamise hetkel (7) Majandus Tulevikutöö ekspert rahustab: töökohad ei kao mitte kuhugi (1) Välismaa Flynni vale Trumpi ei kohuta KOHALIK VAADE. Võidujooks presidendipaleesse kui ootamatuste ahel Välismaa 04.12.2017 Arvamus Hardo Pajula: majandus ja muu (12) Martin Kutti: kübersõda – ohtlik reaalsus Juhtkiri: elab veel Beria, elab ikka veel Frank Appel: 2050. aastaks heitmevabaks? Mõeldav! (4) Postimees 1920. aastal: suurtööstuse aktsiaid koondatagu rohkemal arvul omale maale Kalev Stoicescu: kas Donbassi külmutatakse? (5) Kultuur Žürii: võidufilm jutustas lihtsa inimliku loo Grand prix' napsas film üksikust külamehest Mida ma vanemana valesti tegin? Kes on operaatorid Erik Põllumaa ja Ivar Taim? Sport Norra võitis kõik mis võimalik Manchesteri kaksikjuhtimine püsib Oliver Orav: südametunnistus ei lubanud võõrsile minna Imemees Klaebo püsib löömatuna Põlva Serviti löömatu kvaliteet Teadus Läbi aegade suurim leid muudab teadmisi lendavatest saurustest Tartu Kohtus süüdi jäänud Aivar Soobi umbusaldamine kukkus läbi (2) Ilves-Extra kaubamärk elab edasi Soome juubeli nädal pakub Tartus rohkelt avastamist Uus mobiilirakendus näitab kirjandusse mässitud linna Soome 100: Tartu – soome kirjanike linn Jüri Kõre: koalitsioonileping iseendaga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tulevikutöö ekspert rahustab: töökohad ei kao mitte kuhugi

4 min lugemist
Taani tulevikutöö eksperdi Jacob Stauni sõnul ei tasu karta, et robotiseerimine jätab inimesed tööta, vastupidi, see on majanduskasvu alus. FOTO: Madis Sinivee

Tulevikutöö eksperdi Jacob Stauni sõnul on ühiskonnas liiga palju paanikat, et robotid võtavad inimestelt töö ära. Enamik töid, mida me praegu teeme, ei kao tulevikus kuhugi, pigem annavad masinad meile tööd juurde, rahustab ta.

Tellijale Tellijale

Taanlane Staun, kes on juhtimiskonsultatsioonifirma McKinsey & Company partner, tutvustas möödunud nädalal Tallinnas tulevikutöö konverentsil raportit, mis analüüsis üheksa Euroopa riigi, sealhulgas Eesti näitel digitehnoloogia ja robotite mõju tööturule.

-Te võtsite luubi alla üheksa Euroopa riiki, peamiselt Põhjamaad ja Beneluxi riigid. Lätit ja Leedut seal ei olnud. Kuidas Eesti sinna mahtus?

02.12.2017 05.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto