Sisukord
Arvamus
Postimees
09.12.2017
Eesti Psühhiaater: kui käsi kirvega tõuseb, on juba hilja (7) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Suurbritannias arvestatakse ohtu haige tervisele Koolikiusamine viis poisid kohtupinki (6) Viru-Nigula pastoraadihoones paljastus siivutu saladus (28) Viru tänava lillemüügikioskid pannakse ükshaaval oksjonile Kallase sõnavõtt pani Pevkuri tegutsema (4) Välismaa Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Ukraina režissöör: osa inimesi lõikab Tšornobõlist siiani suurt kasu Sotsid jätsid Merkelile ukse irvakile (1) PERSOON. Esimene keelatud kirjanik vabas Ukrainas Brexiti asjas viimaks läbimurre Arvamus Tõnis Oja: kui Linnamäe Peekon oleks börsil (2) Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Juhtkiri: Reformierakonna mulksuv katlake (7) Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Ene Pajula veste: mammi annab endale aru, et poliitikas vahendeid ei valita (3) Jaak Jõerüüt: diplomaatia ja rahvuslus (25) EKI keelekool: miks Soome on Soome? Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Postimees 1991. aastal: Minski tippkohtumine vähendab N. Liidu loojate ringi Sport Rain Veideman koges Itaalias temperamentse treeneri töömaneere Mart Soidro: aasta sportlastest. Kõrvalseisja pilguga Joomine dressides? Või hullud staadionil? Olümpiavõitja võitleb karmi haigusega Blogi: Talihärm tegi karjääri parima võistluse Tarbija Kuidas valida kunstkuuske? AK Selgusid selle aasta suurimad arhitektuurisaavutused Võhumõõkhäbemega naine Kas suudaksid elada teadmisega, et Bono on sinus pettunud? Veneetsia biennaal 2017 – kvantiteedi domineerimine kvaliteedi üle Tume tulevik on fantastiline minevik Otsida, et leida; kannatada, et elada ja armastada (2) Tegelikult ei saanud ükski hobune konsuliks Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Arter Valdo Kalm: juurteta inimesed on kurb vaatepilt Kingid paki lustiga ja loovalt iPhone kümnes* on täiesti normaalne telefon (1) Eesti menusaate anatoomia Jüri Kolk: mürapõrgu (1) Filmiarvustus «Ilmaratas»: lopergune ilmaratas Eesti laste seas levib limalembus Soojenda end üles - tee ise glögi Ehted ja kleidid – kuidas neid kokku panna? Joomine dressides? Või hullud staadionil? Maailma parimad pipraveskid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Minski tippkohtumine vähendab N. Liidu loojate ringi

1 min lugemist
Kravtšuk, Šuškevitš ja Jeltsin. FOTO: Internet

Laupäeval sõitsid Minskisse Venemaa ja Ukraina liidrid, et pidada koos Valgevene juhtkonnaga kolmepoolseid läbirääkimisi poliitilisest ja majanduslikust koostööst. Minski lennuväljale saabudes ütles Venemaa president Boriss Jeltsin, et kavatseb hakata võitlema slaavi riikide liidu loomise eest.

Jeltsin lausus ajakirjanikele, et neid, kes hakkavad pidama läbirääkimisi N. Liidu loomiseks, jääb aina vähemaks. Riigid on aga huvitatud vastastikustest suhetest ning see loob eeldusi koostööks.

Ukraina president Leonid Kravtšuk kinnitas, et 1. detsembri referendumiga valis Ukraina sõltumatuse tee ning ei soovi, et keegi seaks N. Liidu säilimise sõltuvusse Ukrainast. Jeltsin on, aga ütelnud, et ilma Ukrainata ei kirjuta ka tema liidulepingule alla. Välisvaatlejad märgivad, et Minski tippkohtumise järel võib Valgevene asuda samale seisukohale. N. Liidust saaks sel juhul põhjapoolseim islamiriik.

Eile lõppenud nn Minsk Summit toimus tegelikult Bresti oblastis, ühes Valgevene valitsuse residentsis. Kinniste uste taga peetud läbirääkimistest oodati hilisõhtuks Jeltsini, Kravtšuki ja Valgevene Ülemnõukogu esimehe Stanislav Šuškevitši ühiskommünikeed.

9.12.1991

Seotud lood
08.12.2017 11.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto