Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.12.2017
Eesti Harkivi eestlased taastavad Mäetaguse dekabristi monumenti Prisma jõulureklaam tembeldab raamatute kinkimise igavaks Järva vald värbab piirkonnajuhid Keskerakonna rahaliigutaja jäi esialgu varju (3) Pärnus katsetatakse vägivallatseja eemaldamist perest Glebova jääb Tondiraba spordikeskuse juhiks edasi Laevakaitsjad võivad täna saada templi viisale Majandus Murdoch müüb osa meediaimpeeriumist Ettevõtluskonto süsteemi töölehakkamine venib (2) Välismaa Väike Raketimees suurendab panuseid Arvamus Karmo Tüür: kuidas kanaliseerida rahulolematust? Lugejate kirjad: võimu hoolimatus Hendrik Alla: sokirahva saatus (3) Juhtkiri: brittide lask jalga (29) Postimees 1995. aastal: osa Haapsalu raudteest on läinud varaste saagiks Jüri Ratas: Euroopa on äikesepilvedest läbi murdnud (2) Kultuur «Kallid inimesed, palun ärge olge vaesed!» (1) «Regular Crisis». Kantaat püsivast kriisiolukorrast Sport Cretu jättis Venemaal üllatuslikult tooli priiks Erika Salumäe: seekordses raamatus räägin ainult mina ise Petter Northug võttis aja maha Pyeongchangi taliolümpia 2018 - Venemaaga või Venemaata? (1) Tervis Külmetunud rasedat naist või imetavat ema aitavad looduslikud ravimid ja puhkus (1) Tartu Tee ajab maaomanikud kohtusse (2) Tõrvandi rahvas saab kodulähedase Konsumi Tartu valib taas aasta väärikaimat tegu Valdur Mikita: kukeseen on läänemeresoomlane Värske abilinnapea Monica Rand: minu jaoks on seadus täitmiseks Hapukapsast soomlaste pidulaualt ei leia (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1995. aastal: osa Haapsalu raudteest on läinud varaste saagiks

1 min lugemist
Haapsalu raudteejaam. FOTO: Mati Hiis / Õhtuleht

Haapsalu ja Rohuküla sadamat ühendavat raudteed pole enam peaaegu olemas, kadunud on rööpad ja teetamm hakkab kohati võsastuma. Rööpad hakkavad kaduma ka Riisipere-Haapsalu vaheliselt teelõigult.

Politseil on andmeid rööbaste äravõtmisest Paliveres ja Ristil. Lääne politseiprefektuuri prefekti kohusetäitja Margus Sirts ütles, et politseil on tulnud tegelda rööbaste lahtivõtjatega. Eesti Raudtee juhtkond on teinud mitu avaldust. Politsei on osa metallikratte kätte saanud, kuid on juhtumeid, kus rööbaste lahtivõtjad esitavad politseile Eesti Raudteelt saadud dokumendi, mis annab lammutustööks õiguse.

Politseil on teada kaks meest, kes sellise dokumendi varjus rööpaid lahti võtsid ja nende müügist saadud raha oma isiklikule arvele kanda lasksid. Ristil ja Paliveres rööpaid lahti võtnud isikud osutusid raudteelasteks, kes kinnitasid, et rööpad võetakse ära jaama kõrvalteelt ja viiakse Keilasse varaste eest hoiule.

Eesti Raudtee infrastruktuuri direktor Kaido Simmermann ütles, et Eesti Raudteel pole vahendeid normaalse liikluse taastamiseks. «Kui leitakse raha, siis loomulikult paneme rongid uuesti käiku.»

5.12.1995

Seotud lood
04.12.2017 06.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto