Sisukord
Arvamus
Tänane leht
06.12.2017
Eesti Koolivõimlas vajuvad normid unustusse Narkomaanid: mitte midagi pole praegu saada (17) Ajalooline hetk: fentanüüliäri pandi seisma (6) Koolikius jõudis esimest korda riigikohtusse Mikser teeb ettepaneku jätta laevakaitsjate kulud riigi kanda (8) Majandus Kas Eesti on uus Soome? (2) Välismaa Maailm värvub Soome auks sinivalgeks Saakašvili tekitas Kiievis kaose Suure ringi küsimus Suurbritannias: kes kontrollib Brexiti läbirääkimisi? Mille poolest on Soome maailmas tuntud? Arvamus Juhtkiri: tere tulemast koju, kadunud pojad! (1) Katrin Idla ja Marek Strandberg: maul halten und weiter spritzen!* (8) Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit Gunnar Okk: vennasrahvaste kultuurisild (1) Lugeja kiri: ukselt ukseni ühistransport Kaupo Meiel: Soome-oht (13) Erkki Bahovski: sajand iseseisvust (3) Kultuur Tühjuse nauding (1) Kes siis veel, kui mitte meie − keskpärased inimesed? Joanna Kalmu kättemaks mugavustagurlastele (1) Sport ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit (1) Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld! Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid! Tartu Säravaimad noorteadlased pälvisid preemia Otepää vallavalitsus lubab kasutada kasutusloata kultuurikeskust (2) Aasta ettevõtlik õppur on kätt proovinud mitmes firmas ja pürgib suusatamises tippu Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas Soome 100: kuidas oleks elu Soometa? Eksinud suures maailmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit

1 min lugemist
Krambambuli FOTO: Internet

Kirjutab insener H.Kirn Nõmmelt:

«Mind ajendas kirjutama hiljuti Edasis avaldatud Krambambuli laulutekst. Olen seda laulu oma üliõpilasaegadel (viiekümnendatel) ja hiljemgi laulnud, teadmata, mis jook krambambuli ikkagi on. Selguse sain Budapestis kirjastatud kokaraamatust «Kochbuch für Feinschmecker». Oletan, et joogi retsept pakub huvi Edasi lugejatele, eriti vana-aasta õhtu lähenemisel – just siis soovitakse krambambulit valmistada.

Tulekindlasse kaussi pannakse tükeldatud puuvilju (õunu, kirsse, rosinaid, datleid, apelsiniviile, pähklitega täidetud kuivatatud ploome). Kausi peale asetatakse metallsõel, kuhu pannakse 1 kg tükksuhkrut. Suhkrule valatakse 0,5 l põletatud rummi (või piiritust, viin ei sobi). Piiritus süüdatakse. Elava tule mäng, sulava suhkru ja puuvilja lõhn loob mõnusa meeleolu. Kausi alla tuleb asetada rest, sest kuum anum võib rikkuda lauaplaadi.

Kui suhkur on enam-vähem sulanud ja kaussi tilkunud, lisatakse kuum hõõgvein: 2 l valget hõõgveini (võib olla ka punane), mis on kaneeli, sidrunikoore ja nelgiga maitsestatud, 1 l kuuma teed, kahe sidruni ja kahe apelsini mahl. Mõne minuti pärast on jook valmis. Segatakse, proovitakse kangust. Vajadusel lisatakse suhkrut. Ja siis valatakse jook kuumalt klaasidesse ja läheb lauluks.»

6.12.1988

Seotud lood
05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto