Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.12.2017
Eesti Harkivi eestlased taastavad Mäetaguse dekabristi monumenti Prisma jõulureklaam tembeldab raamatute kinkimise igavaks Järva vald värbab piirkonnajuhid Keskerakonna rahaliigutaja jäi esialgu varju (3) Pärnus katsetatakse vägivallatseja eemaldamist perest Glebova jääb Tondiraba spordikeskuse juhiks edasi Laevakaitsjad võivad täna saada templi viisale Majandus Murdoch müüb osa meediaimpeeriumist Ettevõtluskonto süsteemi töölehakkamine venib (2) Välismaa Väike Raketimees suurendab panuseid Arvamus Karmo Tüür: kuidas kanaliseerida rahulolematust? Lugejate kirjad: võimu hoolimatus Hendrik Alla: sokirahva saatus (3) Juhtkiri: brittide lask jalga (29) Postimees 1995. aastal: osa Haapsalu raudteest on läinud varaste saagiks Jüri Ratas: Euroopa on äikesepilvedest läbi murdnud (2) Kultuur «Kallid inimesed, palun ärge olge vaesed!» (1) «Regular Crisis». Kantaat püsivast kriisiolukorrast Sport Cretu jättis Venemaal üllatuslikult tooli priiks Erika Salumäe: seekordses raamatus räägin ainult mina ise Petter Northug võttis aja maha Pyeongchangi taliolümpia 2018 - Venemaaga või Venemaata? (1) Tervis Külmetunud rasedat naist või imetavat ema aitavad looduslikud ravimid ja puhkus (1) Tartu Tee ajab maaomanikud kohtusse (2) Tõrvandi rahvas saab kodulähedase Konsumi Tartu valib taas aasta väärikaimat tegu Valdur Mikita: kukeseen on läänemeresoomlane Värske abilinnapea Monica Rand: minu jaoks on seadus täitmiseks Hapukapsast soomlaste pidulaualt ei leia (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad: võimu hoolimatus

1 min lugemist
Poolmetsikud konikud asusid Soomaale elama mullu septembris. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Elu konkurentsiühiskonna julmades tingimustes teeb ka meid üha julmemaks.

Oleme liikumas eluviisi poole, kus kõigil on halb. Eriti aga kaitsetutel olevustel, kes sõgestuvaist inimestest sõltuvad. Hiljuti vilksatas uudis ligi sajapealisest hobusekarjast, kes elab lindpriina kusagil Pärnumaal. Esimest korda jõudis lugu avalikkuse ette juba mitu kuud tagasi. Pöörane, et selle aja vältel pole lahendust leitud.

Et julmus, hoolimatus, vastutustundetus, mugavus ja nürimeelsus on nii ohtlikult juurdunud. Viimase uudise kontekst oli aga eriti tülgastav. Kurdeti vaid, et kari vabalt jooksvaid hobuseid teeb kahju. Mitte sõnagi loomade kannatustest ja nende pikale, piinarikkale surmale määratusest talve tingimustes. Miks keskvõim ega KOVid ole tänini suutnud loomi piinadest päästa? Mida teevad loomakaitseorganisatsioonid, veterinaar- ja toiduamet? Kus on valitsuse initsiatiiv? Kas nad ei tea, et näljasurm on üks piinarikkamaid ja sellisel massilisel kujul riigi mainet rängalt kahjustav? Kas tõesti hakatakse meil alles siis taipama, kui loomad surnud ja skandaalne uudis meie barbaarsusest välisajakirjandusse jõudnud?!

Eero Laidre

Tänu julgele ajakirjanikule

Sooviksin tänada Tõnis Oja kirjutise «Väärakas tulumaksusüsteem ehk mis ministril viga praalida» (PM 28.11) eest. Mulle meeldib, et keegi julgeb kirjutada: Keskerakond viib Savisaare lubadused (eesmärgid) järjekindlalt ellu. Raha laialikülvamine tagab valimistel kindla võidu. Mis sellest, et elukeskkonda, tootmist jne pealinnast kaugemal ei arendata. Peaasi, et võimule saada ja püsida. Ei mõtelda, kuhu need tasuta lõunad riigi viivad. Ettevõtjaid tuleb ju pidevalt karistada selle eest, et nad toodavad (sh riigile raha, mida jagada). NSV Liidus püüti kommunismi ehitada. Kuhu see viis, peaks see osa rahvast, kes valib, veel mäletama.

Karl Renser

Seotud lood
    04.12.2017 06.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto