Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (11) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (8) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad: võimu hoolimatus

1 min lugemist
Poolmetsikud konikud asusid Soomaale elama mullu septembris. FOTO: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Elu konkurentsiühiskonna julmades tingimustes teeb ka meid üha julmemaks.

Oleme liikumas eluviisi poole, kus kõigil on halb. Eriti aga kaitsetutel olevustel, kes sõgestuvaist inimestest sõltuvad. Hiljuti vilksatas uudis ligi sajapealisest hobusekarjast, kes elab lindpriina kusagil Pärnumaal. Esimest korda jõudis lugu avalikkuse ette juba mitu kuud tagasi. Pöörane, et selle aja vältel pole lahendust leitud.

Et julmus, hoolimatus, vastutustundetus, mugavus ja nürimeelsus on nii ohtlikult juurdunud. Viimase uudise kontekst oli aga eriti tülgastav. Kurdeti vaid, et kari vabalt jooksvaid hobuseid teeb kahju. Mitte sõnagi loomade kannatustest ja nende pikale, piinarikkale surmale määratusest talve tingimustes. Miks keskvõim ega KOVid ole tänini suutnud loomi piinadest päästa? Mida teevad loomakaitseorganisatsioonid, veterinaar- ja toiduamet? Kus on valitsuse initsiatiiv? Kas nad ei tea, et näljasurm on üks piinarikkamaid ja sellisel massilisel kujul riigi mainet rängalt kahjustav? Kas tõesti hakatakse meil alles siis taipama, kui loomad surnud ja skandaalne uudis meie barbaarsusest välisajakirjandusse jõudnud?!

Eero Laidre

Tänu julgele ajakirjanikule

Sooviksin tänada Tõnis Oja kirjutise «Väärakas tulumaksusüsteem ehk mis ministril viga praalida» (PM 28.11) eest. Mulle meeldib, et keegi julgeb kirjutada: Keskerakond viib Savisaare lubadused (eesmärgid) järjekindlalt ellu. Raha laialikülvamine tagab valimistel kindla võidu. Mis sellest, et elukeskkonda, tootmist jne pealinnast kaugemal ei arendata. Peaasi, et võimule saada ja püsida. Ei mõtelda, kuhu need tasuta lõunad riigi viivad. Ettevõtjaid tuleb ju pidevalt karistada selle eest, et nad toodavad (sh riigile raha, mida jagada). NSV Liidus püüti kommunismi ehitada. Kuhu see viis, peaks see osa rahvast, kes valib, veel mäletama.

Karl Renser

Seotud lood
    17.02.2020 18.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto