Pyeongchangi taliolümpia 2018 - Venemaaga või Venemaata?

3 min lugemist
Eelmisel nädalal esitleti Moskvas kollektsiooni Venemaa olümpiarõivastest. Täna õhtul selgub, kas sportlased tohivad neid Pyeongchangis kanda või tuleb võistelda neutraalses dressis ja olümpialipu all? FOTO: Ekaterina Chesnokova/Sputnik/Scanpix

Mis tunne valdas Venemaa kõrgushüppajat Maria Lasitskenet, kelle auks mängiti Londoni olümpiastaadionil tänavu augustis pärast maailmameistriks tulemist Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) hümni ning masti tõmmati IAAFi lipp?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) täitevkomitee ehk juhtkond langetab täna Venemaa suhtes otsuse, mida peetakse kõige tõenäolisemaks, saab Lasitskene veebruaris ilmselt päris mitme taliala kolleegiga omapärase olukorra kohta muljeid vahetada.

(Puhastel) Venemaa sportlastel Pyeongchangis võistlemist ilmselt ei keelata, aga Venemaa sümboolikale – lipp ja hümn – võidakse punast tuld näidata küll, mis tähendaks, et kullavõidu puhul tõuseks masti viie rõngaga lipp ja kõlaks olümpiahümn. 2014. aasta Sotši taliolümpial korraldatud dopingusigadused on isegi väga kannatlikul ROKil kopsu üle maksa ajanud ning Venemaa lootusi tähenduslikust karistusest pääseda peetakse tagasihoidlikeks.

04.12.2017 06.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto