Petter Northug võttis aja maha

1 min lugemist
Petter Northug möödunud nädalavahetuse Lillehammeri MK-etapil, kus ta piirdus klassikasprindis 32. kohaga. FOTO: JON OLAV NESVOLD/imago/Bildbyran/Scanpix

Nädalavahetuse Lillehammeri MK-etapil sprindi kvalifikatsioonis 32. kohaga leppinud ja seepeale võistluspaigast sõnagi lausumata lahkunud Petter Northugi probleemide põhjus peitub korrast ära tervises – organism ei talu praegu treeninguid, rääkis Norra peatreener Tor-Anre Hetland.

Tellijale Tellijale

Pärast Lillehammerit istusid Northug, tema treener Stug Rune Kveen, Hetland ning Norra murdmaajuht Vidar Löfshus maha, et olukorda arutada. Esimesed otsused on lihtsad: Northug ei stardi ei selle nädala lõpus Davosi MK-etapil, samuti mitte järgmisel nädalal Toblachis. 30. detsembril algava Tour de Ski asjus jäeti otsad lahti.

«Võib juhtuda, et läheb 14 päeva, enne kui Petter saab normaalselt treenima hakata. Ning enne võistlemist on tal vaja teine 14 päeva harjutamiseks. Võib-olla tuleb Tour de Ski’st loobuda. Aga olümpiamängudeks vormi saavutamiseks on mitu moodust. Üks neist on kõva trenn ja üksikud võistlused, mitte seitse võistlusstarti üheksa päeva jooksul. Arutasime erinevaid lahendusi, aga hetkel on midagi konkreetset keeruline paika panna, sest Petter pole terve,» rääkis Hetland Norra ajalehele VG.

04.12.2017 06.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto