AINULT TELLIJALE

Spordi lühiuudised

Kalev andis kuulsale CSKA-le tormihoiatuse, kuid kaotas

KORVPALL. BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pakkus eile Moskvas Euroliiga seitsmekordse võitja ja Ühisliiga üheksast hooajast kaheksa võitjana lõpetanud CSKA vastu võimsa partii. Lõpuks kirjutati Eesti meistrile Ühisliiga tabelisse siiski ühe võidu kõrvale numbritega 100:108 seitsmes kaotus.

Kalev võitis CSKA vastu esimest korda poolaja (46:45), juhtis kolme veerandaja järel 78:74 ja viimase kümne minuti alguses juba ka 80:74. Ent siis sai Euroopa absoluutne tippklubi oma mängumasina lõpuks häälde ja vastas otsustava 29:9 spurdiga. «Tegime nende elu keeruliseks ja üllatus polnud kaugel. Lõpus olime sunnitud juba riskima,» lausus Ühisliigas Kalevi peatreenerina debüteerinud leedulane Donaldas Kairys (pildil) ega uskunud, et CSKA tuli mütsiga lööma.

Kalevi parimatena viskasid Branko Mirkovic 18, Cedric Simmons 15 ja Isaiah Briscoe 13, CSKA-l Sergio Rodriguez 19 punkti. Mirkovic lisas üheksa tulemuslikku söötu ja Simmons kuus lauapalli.