Sisukord
Arter
Postimees
09.12.2017
Eesti Psühhiaater: kui käsi kirvega tõuseb, on juba hilja (7) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Suurbritannias arvestatakse ohtu haige tervisele Koolikiusamine viis poisid kohtupinki (6) Viru-Nigula pastoraadihoones paljastus siivutu saladus (27) Viru tänava lillemüügikioskid pannakse ükshaaval oksjonile Kallase sõnavõtt pani Pevkuri tegutsema (4) Välismaa Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Ukraina režissöör: osa inimesi lõikab Tšornobõlist siiani suurt kasu Sotsid jätsid Merkelile ukse irvakile (1) PERSOON. Esimene keelatud kirjanik vabas Ukrainas Brexiti asjas viimaks läbimurre Arvamus Tõnis Oja: kui Linnamäe Peekon oleks börsil (2) Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Juhtkiri: Reformierakonna mulksuv katlake (7) Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Ene Pajula veste: mammi annab endale aru, et poliitikas vahendeid ei valita (3) Jaak Jõerüüt: diplomaatia ja rahvuslus (25) EKI keelekool: miks Soome on Soome? Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Postimees 1991. aastal: Minski tippkohtumine vähendab N. Liidu loojate ringi Sport Rain Veideman koges Itaalias temperamentse treeneri töömaneere Mart Soidro: aasta sportlastest. Kõrvalseisja pilguga Joomine dressides? Või hullud staadionil? Olümpiavõitja võitleb karmi haigusega Blogi: Talihärm tegi karjääri parima võistluse Tarbija Kuidas valida kunstkuuske? AK Selgusid selle aasta suurimad arhitektuurisaavutused Võhumõõkhäbemega naine Kas suudaksid elada teadmisega, et Bono on sinus pettunud? Veneetsia biennaal 2017 – kvantiteedi domineerimine kvaliteedi üle Tume tulevik on fantastiline minevik Otsida, et leida; kannatada, et elada ja armastada (2) Tegelikult ei saanud ükski hobune konsuliks Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Arter Kirikusse minnes jäta oma reeglid ukse taha (2) Maile Grünbergi disainioaas keset kaubakeskusi Valdo Kalm: juurteta inimesed on kurb vaatepilt Kingid paki lustiga ja loovalt iPhone kümnes* on täiesti normaalne telefon (1) Eesti menusaate anatoomia Jüri Kolk: mürapõrgu (1) Filmiarvustus «Ilmaratas»: lopergune ilmaratas Eesti laste seas levib limalembus Soojenda end üles - tee ise glögi Ehted ja kleidid – kuidas neid kokku panna? Joomine dressides? Või hullud staadionil? Maailma parimad pipraveskid Sõiduproov. Baieri prints: BMW 6. seeria GT Kuidas sujuvad ettevalmistused maailma kiireima auto stardiks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirikusse minnes jäta oma reeglid ukse taha

7 min lugemist
  • Tallinna praost Jaan Tammsalu selgitab, kuidas peaks kirikus käituma.
  • Selgitame sedagi, kuidas käituda spordivõistlusel või ooperiteatris.
Tallinna Jaani kirikus – nagu Kaarli kirikuski - saab nüüd ka kaardimaksena annetust teha. FOTO: Mihkel Maripuu

Publiku kohatu käitumine hiljutisel Kanepi-Kontaveidi tennisevõistlusel ajas nii mõnelgi kohalviibinul harja punaseks, ent kuidas peavad eestlased end üleval näiteks ooperi- ja balletiteatris ning eriti kirikus, kuhu jõulukuul on asja neilgi, kes sinna üsna harva jala tõstavad.

Tellijale Tellijale

Kinnomineku puhul arutlevad paljud, kas vaadata filmi odavate piletite päeval või hoopis hilisõhtul, siis, kui näljaseid kommipaberitega krabistajaid, lobisejaid ja edasi-tagasi siiberdajaid vähem. Kirikus valida ei saa. Minnakse siis, kui toimub jumalateenistus. Jõulupühade eel on kord aastas kirikut külastavatele kaasteelistele igati paslik meenutada, et seal kehtib hoopis rangem kord kui kinosaalis.

«Üldiselt teatakse kirikus olemise reegleid hämmastavalt hästi. Ainult üksikud ei tea või ei taha neid teada, või püütakse neid eirata mingist protestist,» ütleb Tallinna praost ja Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu. «Näiteks tuleb mõnel paluda kõrvuni pähe tõmmatud müts peast võtta.»

08.12.2017 11.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto