Sisukord
Korvpall
Tänane leht
06.12.2017
Eesti Koolivõimlas vajuvad normid unustusse Narkomaanid: mitte midagi pole praegu saada (17) Ajalooline hetk: fentanüüliäri pandi seisma (6) Koolikius jõudis esimest korda riigikohtusse Mikser teeb ettepaneku jätta laevakaitsjate kulud riigi kanda (8) Majandus Kas Eesti on uus Soome? (2) Välismaa Maailm värvub Soome auks sinivalgeks Saakašvili tekitas Kiievis kaose Suure ringi küsimus Suurbritannias: kes kontrollib Brexiti läbirääkimisi? Mille poolest on Soome maailmas tuntud? Arvamus Juhtkiri: tere tulemast koju, kadunud pojad! (1) Katrin Idla ja Marek Strandberg: maul halten und weiter spritzen!* (8) Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit Gunnar Okk: vennasrahvaste kultuurisild (1) Lugeja kiri: ukselt ukseni ühistransport Kaupo Meiel: Soome-oht (13) Erkki Bahovski: sajand iseseisvust (3) Kultuur Tühjuse nauding (1) Kes siis veel, kui mitte meie − keskpärased inimesed? Joanna Kalmu kättemaks mugavustagurlastele (1) Sport ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit (1) Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld! Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid! Tartu Säravaimad noorteadlased pälvisid preemia Otepää vallavalitsus lubab kasutada kasutusloata kultuurikeskust (2) Aasta ettevõtlik õppur on kätt proovinud mitmes firmas ja pürgib suusatamises tippu Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas Soome 100: kuidas oleks elu Soometa? Eksinud suures maailmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama

3 min lugemist
Kalevi peatreener Donaldas Kairys. FOTO: vtb-league.com

Viimase kahe nädala suursündmus oli meie korvpallis kahtlemata Kalevi treenerivahetus. See oli oodatud käik, pole küsimustki. Aga kas see ka hea käik oli, näitab aeg. Uus peatreener Donaldas Kairys on natuke Alar Varraku moodi, vähemalt mulle tundub nii. Ta püüab kõigi mängijatega hästi läbi saada. Teoorias ongi ta kindlasti kõva, aga väga erilisi tulemusi pole tal peatreenerina veel ette näidata. On selge, et kui üks leedulane on väga hea treener, siis ei lõikaks ta aastaid CSKAs ja Himkis videoid. Küllap näitab midagi ka see, et Kairys oli hiljuti pikalt tööta. Samas oli tema esimene mäng Ühisliigas Kalevi treenerina ju igati kihvt. CSKAga mängides möllasime kolm ja pool veerandit nagu võrdne võrdsega.

Tellijale Tellijale

Meie vanematel välismängijatel suurde korvpalli enam eriti asja pole, aga meil siin Kalevis on nad ühise löögirusikana võimelised kõvemaid satse üllatama. Isaiah Briscoe on muidugi erand. Temas on materjali küllaga, aga miinuspoolele jääb mõttetegevus. Kui ta oleks veidi teravam pliiats, mängiks ta koos oma nõbu Kyrie Irvinguga Boston Celticsis. Aga kui ta Eesti naistega liiga palju kurameerima ei hakka ja end narkotsist eemal hoiab, on ta aasta-kahe pärast ikkagi mängumees.

Mind huvitab seegi, milliseks kujuneb Kairyse käe alla eestlaste roll. Leedulane ei tulnud siia meie korvpalli arendama, vaid oma CVd täiendama ehk võite koguma. CSKA vastu mängitas ta küll kõiki mehi, aga tulevikus hakkavad tagaliinis mängu vedama peamiselt ilmselt Briscoe ja Mirkovic. Ma ei tea, kui palju oskab Kairys näiteks Sten Soku mängujuhtimist ja otsustavust hinnata. Pigem vaatab ta, et Sokk on suureks mänguks füüsiliselt liiga nõrk, ja jätab ta kõrvale. Sama lugu on Martin Dorbekuga. Kõva kaitsespets küll, aga tema rünnak jääb ikkagi Mirkovici omale kõvasti alla. Ja vaevalt võtab Kairys oma südameasjaks Dorbeku rünnakut arendada. Janari Jõesaare enesekindlus aga kaob ilmselt täiesti, kui tema mänguaeg mõnele minutile kahaneb.

05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto