ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit

ROK kommenteeris üle tüki aja Kristina Šmigun-Vähi kaasuse seisu. FOTO: Peeter Langovits

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) meditsiini- ja teadusdirektor Richard Budgett andis organisatsiooni täitevkomitee istungil pressikonverentsi, kus talle esitati küsimus 2006. aasta Torino olümpiamängude dopinguproovide järeltestimise, täpsemalt Eesti suusataja Kristina Šmigun-Vähi (pildil) juhtumi kohta.

Tellijale Tellijale

«Ma ei saa kahjuks kommenteerida, sest ilmselgelt käivad juriidilised protseduurid, nii et ma ei saa  Torino proovide kordusanalüüside kohta midagi kinnitada või üldse öelda,» vastas Budgett.

Viimati ütles ROK Šmigun-Vähi juhtumi kohta midagi sisulist 2016. aasta jaanuaris, kui avaldas kodulehel teate pealkirjaga «Toimunud on Torinos võetud dopinguproovide ulatuslik järeltestimine». Seal seisis: «1219 Torino olümpial võetud dopinguproovist järeltestiti 489 proovi Rahvusvahelise Antidopinguagentuuri (WADA) poolt akrediteeritud Lausanne’i laboris, kus neid on hoitud pärast võtmist ja olümpiamängudel tegutsenud Orbassano laboris esmast kontrollimist. Järeltestimine kätkes endas uute ja varasemast paremate tuvastusmeetodite kasutamist. ROK ei saa ja ei kommenteeri antud protsessi täpsemalt ega vasta praegu ühelegi seda puudutavale küsimusele. Edasised teated avaldatakse sobival ajal.»

05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto