Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas

Eelmisel aastal võitis võistluse Mait ja Inga Hanni meisterdatud piparkoogist kombain. FOTO: Margus Ansu

Aeg on kappidest välja otsida tainarullid, ahjud sooja panna ja asuda piparkooke meisterdama. Tartu Postimehe toimetus ootab taas küpsetajaid osalema iga-aastasel piparkoogivõistlusel.

Sel võivad osaleda kõik huvilised ning võistlustöödele seab piirid ainult küpsetajate fantaasia. 

Võistlusel on vaid üks tingimus: küpsetis peab olema valmistatud piparkoogitainast. Ka pole vahet, kas tainas on ise tehtud või poest ostetud, kas teos on glasuuriga kaetud või mitte.

Piparkooke asuvad hindama Tartu Postimehe, Kuku ja Elmari raadio ning Kanal 2 Tartu tegijad. Hinnatakse nii tööde välimust kui ka maitset. Et võistlustöö usina hindamise käigus ei häviks, võiks küpsetaja sellele lisaks kaasa panna piparkooke, mis mõeldudki just maitsmiseks. 

Pärast tööde hindamist rändavad võidutööd näitusele. Nimelt saab tänavu Tartu Postimehe piparkoogivõistluse meistriteoseid näha pärast hindamist Ülikooli 2a maja esimesel korrusel asuvas kohvikus Ralf Cafe. Võidutööde näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Piparkoogivõistlusest osavõtmiseks palume küpsetised hiljemalt 18. detsembriks tuua või saata Tartu Postimehe toimetusse Ülikooli 2a. Võistlustöö juurde tuleb kindlasti lisada autori nimi ja kontaktandmed.

Võistluse kokkuvõte tehakse ja võitjad kuulutatakse välja 27. detsembri Tartu Postimehe leheveergudel. Kolmele parimale piparkoogiküpsetajale paneb Tartu Postimees välja auhinnad. Peaauhinnaks on taas Postimehe aastatellimus. 

05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto