Sisukord
Uudised
Tänane leht
06.12.2017
Eesti Koolivõimlas vajuvad normid unustusse Narkomaanid: mitte midagi pole praegu saada (17) Ajalooline hetk: fentanüüliäri pandi seisma (6) Koolikius jõudis esimest korda riigikohtusse Mikser teeb ettepaneku jätta laevakaitsjate kulud riigi kanda (8) Majandus Kas Eesti on uus Soome? (2) Välismaa Maailm värvub Soome auks sinivalgeks Saakašvili tekitas Kiievis kaose Suure ringi küsimus Suurbritannias: kes kontrollib Brexiti läbirääkimisi? Mille poolest on Soome maailmas tuntud? Arvamus Juhtkiri: tere tulemast koju, kadunud pojad! (1) Katrin Idla ja Marek Strandberg: maul halten und weiter spritzen!* (8) Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit Gunnar Okk: vennasrahvaste kultuurisild (1) Lugeja kiri: ukselt ukseni ühistransport Kaupo Meiel: Soome-oht (13) Erkki Bahovski: sajand iseseisvust (3) Kultuur Tühjuse nauding (1) Kes siis veel, kui mitte meie − keskpärased inimesed? Joanna Kalmu kättemaks mugavustagurlastele (1) Sport ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit (1) Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld! Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid! Tartu Säravaimad noorteadlased pälvisid preemia Otepää vallavalitsus lubab kasutada kasutusloata kultuurikeskust (2) Aasta ettevõtlik õppur on kätt proovinud mitmes firmas ja pürgib suusatamises tippu Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas Soome 100: kuidas oleks elu Soometa? Eksinud suures maailmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas

1 min lugemist
Eelmisel aastal võitis võistluse Mait ja Inga Hanni meisterdatud piparkoogist kombain. FOTO: Margus Ansu

Aeg on kappidest välja otsida tainarullid, ahjud sooja panna ja asuda piparkooke meisterdama. Tartu Postimehe toimetus ootab taas küpsetajaid osalema iga-aastasel piparkoogivõistlusel.

Sel võivad osaleda kõik huvilised ning võistlustöödele seab piirid ainult küpsetajate fantaasia. 

Võistlusel on vaid üks tingimus: küpsetis peab olema valmistatud piparkoogitainast. Ka pole vahet, kas tainas on ise tehtud või poest ostetud, kas teos on glasuuriga kaetud või mitte.

Piparkooke asuvad hindama Tartu Postimehe, Kuku ja Elmari raadio ning Kanal 2 Tartu tegijad. Hinnatakse nii tööde välimust kui ka maitset. Et võistlustöö usina hindamise käigus ei häviks, võiks küpsetaja sellele lisaks kaasa panna piparkooke, mis mõeldudki just maitsmiseks. 

Pärast tööde hindamist rändavad võidutööd näitusele. Nimelt saab tänavu Tartu Postimehe piparkoogivõistluse meistriteoseid näha pärast hindamist Ülikooli 2a maja esimesel korrusel asuvas kohvikus Ralf Cafe. Võidutööde näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Piparkoogivõistlusest osavõtmiseks palume küpsetised hiljemalt 18. detsembriks tuua või saata Tartu Postimehe toimetusse Ülikooli 2a. Võistlustöö juurde tuleb kindlasti lisada autori nimi ja kontaktandmed.

Võistluse kokkuvõte tehakse ja võitjad kuulutatakse välja 27. detsembri Tartu Postimehe leheveergudel. Kolmele parimale piparkoogiküpsetajale paneb Tartu Postimees välja auhinnad. Peaauhinnaks on taas Postimehe aastatellimus. 

Seotud lood
05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto