Sisukord
Sport
Tänane leht
06.12.2017
Eesti Koolivõimlas vajuvad normid unustusse Narkomaanid: mitte midagi pole praegu saada (17) Ajalooline hetk: fentanüüliäri pandi seisma (6) Koolikius jõudis esimest korda riigikohtusse Mikser teeb ettepaneku jätta laevakaitsjate kulud riigi kanda (8) Majandus Kas Eesti on uus Soome? (2) Välismaa Maailm värvub Soome auks sinivalgeks Saakašvili tekitas Kiievis kaose Suure ringi küsimus Suurbritannias: kes kontrollib Brexiti läbirääkimisi? Mille poolest on Soome maailmas tuntud? Arvamus Juhtkiri: tere tulemast koju, kadunud pojad! (1) Katrin Idla ja Marek Strandberg: maul halten und weiter spritzen!* (8) Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit Gunnar Okk: vennasrahvaste kultuurisild (1) Lugeja kiri: ukselt ukseni ühistransport Kaupo Meiel: Soome-oht (13) Erkki Bahovski: sajand iseseisvust (3) Kultuur Tühjuse nauding (1) Kes siis veel, kui mitte meie − keskpärased inimesed? Joanna Kalmu kättemaks mugavustagurlastele (1) Sport ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit (1) Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld! Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid! Tartu Säravaimad noorteadlased pälvisid preemia Otepää vallavalitsus lubab kasutada kasutusloata kultuurikeskust (2) Aasta ettevõtlik õppur on kätt proovinud mitmes firmas ja pürgib suusatamises tippu Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas Soome 100: kuidas oleks elu Soometa? Eksinud suures maailmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid!

6 min lugemist
Kui oli vaja leida mees, kes tooks püha tule Helsingi olümpiastaadionile, siis mõistagi langes soomlaste valik valik Paavo Nurmile. FOTO: Topham Picturepoint/ScanPix

Põhjanaabrite suure sünnipäeva puhul tuleb maani kummardada, käsi tugevalt pihku suruda ja koos õnnitlustega tõdeda: perkele, kadedaks teeb, aga Soome sport on kõva. Vaata minevikku, olevikku või ilmselt ka tulevikku. Vaata siia- või sinnapoole ookeani. Vaata suve- või tali-, individuaal- või võistkonnaalasid. Superstaare leidub nii kondiauru kui ka mootori jõul edasi liikujate seas.

Tellijale Tellijale

464 olümpiamedalit. Kõigi aegade edukaim riik suvemängudel, kui arvestada medalite hulga ja rahvaarvu suhet (Eesti on siin muide teisel kohal!). Alates 1908. aastast on kõigilt suve- ja taliolümpiatelt – kokku on neid 47 – alati naastud autasuga.

Soome spordi äärmiselt rikkast ajaloost on nende «kõige-kõigede» väljasõelumine üks kuratlikult keeruline ülesanne. Ometi ei ole järgnevas rõhutud ainult (olümpia)medalite arvule, vaid pigem laiematele väärtustele.

05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto