Sisukord
Sport
Tänane leht
06.12.2017
Eesti Koolivõimlas vajuvad normid unustusse Narkomaanid: mitte midagi pole praegu saada (17) Ajalooline hetk: fentanüüliäri pandi seisma (6) Koolikius jõudis esimest korda riigikohtusse Mikser teeb ettepaneku jätta laevakaitsjate kulud riigi kanda (8) Majandus Kas Eesti on uus Soome? (2) Välismaa Maailm värvub Soome auks sinivalgeks Saakašvili tekitas Kiievis kaose Suure ringi küsimus Suurbritannias: kes kontrollib Brexiti läbirääkimisi? Mille poolest on Soome maailmas tuntud? Arvamus Juhtkiri: tere tulemast koju, kadunud pojad! (1) Katrin Idla ja Marek Strandberg: maul halten und weiter spritzen!* (8) Edasi 1988. aastal: kuidas teha krambambulit Gunnar Okk: vennasrahvaste kultuurisild (1) Lugeja kiri: ukselt ukseni ühistransport Kaupo Meiel: Soome-oht (13) Erkki Bahovski: sajand iseseisvust (3) Kultuur Tühjuse nauding (1) Kes siis veel, kui mitte meie − keskpärased inimesed? Joanna Kalmu kättemaks mugavustagurlastele (1) Sport ROK ei kommenteeri endiselt Šmigun-Vähi dopingujuhtumit (1) Andres Sõbra korvpallikommentaar: Kairys tuli CVd täiendama, mitte meie korvpalli arendama ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld! Palju õnne, põhjanaabrid! Teil on 100-aastane riik ja vägevad spordisangarid! Tartu Säravaimad noorteadlased pälvisid preemia Otepää vallavalitsus lubab kasutada kasutusloata kultuurikeskust (2) Aasta ettevõtlik õppur on kätt proovinud mitmes firmas ja pürgib suusatamises tippu Tartu Postimehe piparkoogivõistlus tuleb taas Soome 100: kuidas oleks elu Soometa? Eksinud suures maailmas Meelelahutus Koomiks Sudoku

ROK päästis, mis päästa andis - Venemaale olümpiakeeld!

2 min lugemist

Kui Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) täitevkomitee eile Lausanne’is kogunes, teadsid selle 15 liiget, et olukord on halb. Parun Pierre de Coubertini poolt üle-eelmisel sajandil ellu äratatud olümpiamängude traditsioon oli juba kõvasti kannatada saanud ning uus väga valus hoop oli vältimatu.

Tellijale Tellijale

Uurimisel Venemaa dopingupettuse kohta kogutud tülgastavad tõendid viisid paratamatult valusa küsimuseni: kas aususel, üllusel ja rahul põhineval olümpiaideaalide kujundatud kontseptsioonil on üldse tulevikku, kui võidu nimel ollakse valmis riiklikul tasemel võikalt mahhineerima?

ROK pidi päästma, mis päästa annab. Oli ainult üks võimalus: määrata Venemaale ennenägematu karistus. Riike on olümpiamängudelt kõrvale jäetud sõjapattude eest (näiteks Saksamaa ja Jaapan pärast Teist maailmasõda), rassismi tõttu (apartheidlik Lõuna-Aafrika Vabariik 1972–1988), aga mitte kunagi dopingu tarvitamise eest.

05.12.2017 07.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto