Sisukord
Persoon
Postimees
09.12.2017
Eesti Psühhiaater: kui käsi kirvega tõuseb, on juba hilja (7) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Suurbritannias arvestatakse ohtu haige tervisele Koolikiusamine viis poisid kohtupinki (6) Viru-Nigula pastoraadihoones paljastus siivutu saladus (28) Viru tänava lillemüügikioskid pannakse ükshaaval oksjonile Kallase sõnavõtt pani Pevkuri tegutsema (4) Välismaa Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Ukraina režissöör: osa inimesi lõikab Tšornobõlist siiani suurt kasu Sotsid jätsid Merkelile ukse irvakile (1) PERSOON. Esimene keelatud kirjanik vabas Ukrainas Brexiti asjas viimaks läbimurre Arvamus Tõnis Oja: kui Linnamäe Peekon oleks börsil (2) Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Juhtkiri: Reformierakonna mulksuv katlake (7) Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Ene Pajula veste: mammi annab endale aru, et poliitikas vahendeid ei valita (3) Jaak Jõerüüt: diplomaatia ja rahvuslus (25) EKI keelekool: miks Soome on Soome? Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Postimees 1991. aastal: Minski tippkohtumine vähendab N. Liidu loojate ringi Sport Rain Veideman koges Itaalias temperamentse treeneri töömaneere Mart Soidro: aasta sportlastest. Kõrvalseisja pilguga Joomine dressides? Või hullud staadionil? Olümpiavõitja võitleb karmi haigusega Blogi: Talihärm tegi karjääri parima võistluse Tarbija Kuidas valida kunstkuuske? AK Selgusid selle aasta suurimad arhitektuurisaavutused Võhumõõkhäbemega naine Kas suudaksid elada teadmisega, et Bono on sinus pettunud? Veneetsia biennaal 2017 – kvantiteedi domineerimine kvaliteedi üle Tume tulevik on fantastiline minevik Otsida, et leida; kannatada, et elada ja armastada (2) Tegelikult ei saanud ükski hobune konsuliks Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Arter Valdo Kalm: juurteta inimesed on kurb vaatepilt Kingid paki lustiga ja loovalt iPhone kümnes* on täiesti normaalne telefon (1) Eesti menusaate anatoomia Jüri Kolk: mürapõrgu (1) Filmiarvustus «Ilmaratas»: lopergune ilmaratas Eesti laste seas levib limalembus Soojenda end üles - tee ise glögi Ehted ja kleidid – kuidas neid kokku panna? Joomine dressides? Või hullud staadionil? Maailma parimad pipraveskid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jüri Kolk: mürapõrgu

3 min lugemist
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Kui mul oleks paarkümmend miljonit vaba raha, mõni aasta vaba aega, ja kalduvus sedasorti asjadega tegeleda, siis püüaksin ellu viia ühe äriidee. Kuna mul on vaba õhtupoolik ja minu käsutuses umbes 3700 tähemärki Postimehe Arteris, siis piirdun selle kirjeldamisega.

Tellijale

Jah, kui oleks tahtmine ja kalduvus, siis leiaks ka aja. Raha võiks mu alter ego’l siiski olla lademetes, 25 protsenti sellest hoiaks ta lihtsalt siloaugus – nagu tervemõistuslik inimene muiste. Algkapital võiks olla kopsakas, sest see idee ei hakkaks kiiresti sisse tooma, võib-olla ei hakkakski kunagi. Igal juhul peaks sellele andma aega, ei tohiks lüüa käega pärast paari aastat. Ja kui mu kujuteldav mina kõrbeks, siis surra saab ka vaese mehena, seda on ajaloo jooksul korduvalt katsetatud. Sellisel juhul paluksin hauakivile raiuda sõnad teosest «Lendas üle käopesa»: «Aga ma proovisin. Kurat, ma p r o o v i s i n.» (Mati Soomre tõlge.) Noh, jah, see asi jääb minust proovimata. Aga ma kinnitan, et proovin midagi muud, tõesti proovin.

Asja juurde. Äriidee on väga lihtne. Hakkaksin looma müravabu keskkondi. Välismaal, seal, kus rohi rohelisem ja loomad veel räägivad, on sellised täitsa olemas, aga kui tahan kodumaal sõbraga kohvikusse minna, olen püstihädas. Tõesti, statistikat ei ole teinud, aga sageli on muusika nii vali, et vestelda on väga raske. Tunnistan, mul on kuulmislangus, minu jaoks on see eriti vaevaline, aga statistikute andmetel on minutaolisi väga palju ja suur hulk normaalse kuulmisega inimesi – kes viisakusest minu vastu, kes siiralt – on mu kaebusega nõus. Kinnitavad, et läheksid meelsamini vaiksemasse kohta.

08.12.2017 11.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto