Pika teekonna kiire lõppmäng

Eesti laevakaitsjad eile hommikul Saksamaal Frankfurdi lennuväljal vahetult pärast Chennaist tulnud lennuki maandumist. Lauri Ader (seljakotiga) ja Renee Tõnissaar (nokamütsiga) valmistuvad tegema esimesi samme Euroopas pärast nelja aastat. FOTO: Jaanus Lensment

Tööpäeva lõpp Indias Chennais oli teisipäeval juba lähenemas, kui lõpuks said 14 Eesti laevakaitsjat kätte kauaoodatud templi paberile, mis lubas neil Indiast lahkuda. Pärast seda andis Eesti välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk meestele käsu minna oma majutusasutustesse, võtta asjad ja sõita lennujaama – lennuk läheb kell 01.50 öösel (Eesti aja järgi 22.20).

Tellijale Tellijale

Lennujaamas ei läinud asjad aga kõige sujuvamalt. Laevakaitsjatele väljastatud ajutised dokumendid tekitasid kohalike Lufthansa töötajate seas segadust ja taas sekkus asekantsler Kolk, kes oli koos konsul Mats Kuuskemaaga mehi abistamas. Mõnel laevakaitsjal jõudis korra ka ärevus tekkida, et äkki nüüd lennujaamas tekib ikkagi mingi tõrge, mis takistab neil lahkumast, aga usk Indiast pääsemisse siiski säilis.

Möödus mitu pikka tundi, kuni laevakaitsjad jõudsid turvakontrolli. Kolk ja Kuuskemaa saatsid laevakaitsjad lennukini. Enne pardale minekut kallistasid laevakaitsjad Kolki üksteise järel ja tänasid viimase nädala jooksul tehtu eest.

06.12.2017 08.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto