Sisukord
Sport
Postimees
08.12.2017
Eesti Searaha saamiseks liigutati pabereid ülima kiirusega (16) Välkkogunemine ummistas kaitseväelinnaku sissepääsu Topeltmäng võõrtööliste piirangu ümber (3) Viimased tunnid: laevakaitsjate teekond Indiast Eestisse Meremuuseum avas ainulaadse elamusruumi Rektorite kokkulepe tekitab Tartu teadlastes suukorvistamise hirmu (10) Majandus Searaha saamiseks liigutati pabereid ülima kiirusega (16) Brüssel plaanib Euroopa Valuutafondi ja rahandusministri ametikohta (3) Välismaa Zimbabwe sai kriitikast hoolimata uued valitsusliikmed Putin toetajatele pettumust ei valmistanud Zimbabwelane David Winter: tegemist polnud mingi revolutsiooniga POSTIMEES KRIMMIS. Eufooria läinud, aga optimismi veel jätkub (3) Arvamus Postimees 1936. aastal: pr. Simpson nõus taganema Lugeja kiri: kuidas puhastada kirjandus vihakõnest? (3) Aveliina Helm, Tsipe Aavik ja Jüri Allik: murelikult kolme rektori kokkuleppest (13) Juhtkiri: kolme rektori suur segadus (2) Olev Remsu: tõde ja õigus ning omad (6) Siiri Erala: jätaks naise valimata (1) Andrus Karnau: tähtis on õigel ajal surra (4) Kultuur Tuulikki Bartosik – maailmakodanikust tippakordionist Võrumaalt (2) Sport Kas Tänak ja Järveoja teenisid preemia õige või vale asja eest? Kas USA võib jääda taliolümpialt eemale? Olümpial jahitakse ajaloo raskeimat kuldmedalit Kas Ronaldo ja Messi jäävadki viiki? Johannes Luhti olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tallinn Meremuuseum avas ainulaadse elamusruumi Tartu Eriprillide ostmine tekitas halva üllatuse (1) Tartu valda asub juhtima endine abilinnapea Jarno Laur Tartu vallavanemaks valitud Jarno Laur: vald ei saa lakkamatult tegeleda oma minevikuga (1) Bussidele paigaldatud seadmed otsivad liikluses ohtlikke kohti Trükimuuseum valmistub saapavabrikusse kolima Laia tänava vanad ja väärikad aadlielamud jutustavad meie linna ajalugu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas Tänak ja Järveoja teenisid preemia õige või vale asja eest?

2 min lugemist
Ott Tänak ja Martin Järveoja. FOTO: JOSEP LAGO/AFP/Scanpix

Ott Tänakule ja Martin Järveojale autoralli võistkondliku MM-tiitli nimetuse all Eesti Olümpiakomitee preemia määramine on kergitanud küsimuse, kas see on ikka põhjendatud või mitte.

Tellijale Tellijale

Üleeile austas Eesti Olümpiakomitee (EOK) mitteolümpiaalade maailmameistreid ja nende treenereid. Teiste hulgas otsustati 10 000 euroga premeerida autorallis M-Spordi koosseisus võistkondliku maailmameistritiitli teeninud rallipaari Ott Tänakut ja Martin Järveoja­t.

Kuna rallis (ja näiteks ka vormel 1-s) võisteldakse kahes eraldi kategoorias – tootjate ja sõitjate arvestuses –, mida FIA hoiab üksteisest ka väga selgelt lahus, ongi kuluaarides kerkinud arutelu: kas individuaalselt pronksi võitnud Tänakule ja Järveojale määrati preemia õige või vale asja eest? Kui kõigil teistel võistkonnaaladel tõusevad sportlased autasustamispjedestaalile nimelt võistkonna saavutuse eest, siis rallis mitte. Samuti ei saa tootjate tiitel mingilgi moel kaunistama Tänaku ja Järveoja CVd.

07.12.2017 09.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto