Sisukord
Arvamus
Tänane leht
08.12.2017
Eesti Searaha saamiseks liigutati pabereid ülima kiirusega (16) Välkkogunemine ummistas kaitseväelinnaku sissepääsu Topeltmäng võõrtööliste piirangu ümber (3) Viimased tunnid: laevakaitsjate teekond Indiast Eestisse Meremuuseum avas ainulaadse elamusruumi Rektorite kokkulepe tekitab Tartu teadlastes suukorvistamise hirmu (10) Majandus Searaha saamiseks liigutati pabereid ülima kiirusega (16) Brüssel plaanib Euroopa Valuutafondi ja rahandusministri ametikohta (3) Välismaa Zimbabwe sai kriitikast hoolimata uued valitsusliikmed Putin toetajatele pettumust ei valmistanud Zimbabwelane David Winter: tegemist polnud mingi revolutsiooniga POSTIMEES KRIMMIS. Eufooria läinud, aga optimismi veel jätkub (3) Arvamus Postimees 1936. aastal: pr. Simpson nõus taganema Lugeja kiri: kuidas puhastada kirjandus vihakõnest? (3) Aveliina Helm, Tsipe Aavik ja Jüri Allik: murelikult kolme rektori kokkuleppest (13) Juhtkiri: kolme rektori suur segadus (2) Olev Remsu: tõde ja õigus ning omad (6) Siiri Erala: jätaks naise valimata (1) Andrus Karnau: tähtis on õigel ajal surra (4) Kultuur Tuulikki Bartosik – maailmakodanikust tippakordionist Võrumaalt (2) Sport Kas Tänak ja Järveoja teenisid preemia õige või vale asja eest? Kas USA võib jääda taliolümpialt eemale? Olümpial jahitakse ajaloo raskeimat kuldmedalit Kas Ronaldo ja Messi jäävadki viiki? Johannes Luhti olümpiaessee: võit iga hinna eest? Tallinn Meremuuseum avas ainulaadse elamusruumi Tartu Eriprillide ostmine tekitas halva üllatuse (1) Tartu valda asub juhtima endine abilinnapea Jarno Laur Tartu vallavanemaks valitud Jarno Laur: vald ei saa lakkamatult tegeleda oma minevikuga (1) Bussidele paigaldatud seadmed otsivad liikluses ohtlikke kohti Trükimuuseum valmistub saapavabrikusse kolima Laia tänava vanad ja väärikad aadlielamud jutustavad meie linna ajalugu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: pr. Simpson nõus taganema

1 min lugemist
Edward VIII ja Wallis Simpson (1936). FOTO: Wikipedia.org

Teadaanne ajakirjanikkudele hotell «Majestic’is», Cannesis. – Baldwin seletas alamkojas, et valitsus ei avalda survet Majesteedile. – Kuningas ei ole veel otsustanud.

Cannes’ist, 8. dets. (Reuter). Esmaspäeva õhtul hotell «Majestic’is» kogunenud 20 ajakirjanikule luges lord Brownlow ette järgmise, proua Simpsoni poolt alla kirjutatud seletuse: «Mrs. Simpson on kogu viimaste nädalate jooksul muutumatult soovinud vältida igat aktsiooni või ettepanekut, mis võiks olla haavav või kahjustav Tema Majesteedile või troonile. Tänapäev tema seisukoht on muutumatu ja ta on valmis, kui selline aktsioon lahendaks küsimuse, otsekohe tagasi tõmbuma seisukorrast, mis on muutunud ühel ajal õnnetuks ja väljakannatamatuks.» Lord Brownlow lisas juurde, et pr. Simpson ei anna mingisuguseid intervjuusid.

Londonist, 8. dets. Peaminister Stanley Baldwin esines esmaspäeval alamkojas põnevusega oodatud teadaandega tekkinud seisukorra kohta. Baldwin ütles: «/…/ Välja arvatud morganaatilise abielu küsimus ei ole valitsuse poolt antud mingit nõu Tema Majesteedile, kellega kõik minu kõnelused on olnud puht isiklikud ja mitteametlikud. Need küsimused ei tõstetud üles valitsuse poolt, vaid Tema Majesteedi enese poolt kõnelusel minuga mõni nädal tagasi, mil ta esmakordselt teatas minule oma kavatsusest abielluda pr. Simpsoniga niipea, kui proua saab vabaks. Järelikult on Tema Majesteet kaalunud seda küsimust juba mõnda aega.»

8.12.1932

Seotud lood
    07.12.2017 09.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto