Sisukord
Majandus
Postimees
11.12.2017
Eesti Agur: keskpäraste torukoolide asemel tekivad tugevad põhikoolid (4) Naine peab võitlust, et ränk pärilik tõbi jääks tulemata (3) Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Esimest korda Eestis tõid geeniuuringud esile inimeste vähiriski (1) Majandus SUUR INTERVJUU Finantsinspektsiooni juht: pankasid ei saa kohelda siidkinnastes (2) Välismaa Artekist ehitatakse miljardi euro eest väike linn Sanktsioonid mõjutavad elu Krimmis, aga mitte inimesi (2) Netanyahu kohtub üleilmsete protestide saatel Euroopa liidritega Arvamus Priit Pullerits: laske solvuda! (8) Vambola Paavo: kaks on parem kui üks Kaspar Korjus: e-residentsuse seitse võitu ja üks kaotus (2) Juhtkiri: okas on terav, näitas õppus (2) Maaeluminister Tarmo Tamme kiri: aretustoetust makstakse tegelike tõendatud kulutuste alusel Postimees 1935. aastal: juurdlus vapside pühapäevase mässukatse asjus kestab Liisa Pakosta: miks vaikib Time’i aasta inimene Eestis? (5) Kultuur Selgus Euroopa parim film Risto Joosti järelehüüe Kuno Arengule Kuno Areng 23.07.1929 – 08.12.2017 Allen tõi teatri kinno Nüganen jäi iseendale alla (24) Küünlaleekide tants peeglite vahel (1) Sport Karel Tammjärv 13. kohast: no näed, inimesed on arenemisvõimelised! Inglismaal tantsivad kõik Manchester City pilli järgi Kairys Arbeti ja Kanguri mänguaja kasvust: nad saavad kiiresti aru, mida meeskonnalt nõuan Johanna Talihärm tõusis selle talve Eesti parimaks laskesuusatajaks Tallinn Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Tartu Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema Bussihange jõuab riigikohtusse Noored sulgpalliässad näitasid oodatult vägevat taset Äriinglid panevad Eesti idufirmadele õla alla Tartu linnavolikogus: abilinnapea grillimine Meelelahutus Koomiks Sudoku

SUUR INTERVJUU Finantsinspektsiooni juht: pankasid ei saa kohelda siidkinnastes

6 min lugemist
Kilvar Kessleri sõnul Tallinna Ühistupanga puhul jääb küsimus, miks avaliku rahaga on vaja riske võtta. FOTO: Konstantin Sednev/PM/Scanpix Baltics

Äsja teist ametiaega alustanud Eesti finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler ütles, et pankade üle ei saa järelevalvet teha siidkinnastes. Põhjus on lihtne – inimesed on nõrkade pankade päästmiseks pidanud liiga kõrget hinda maksma.

Tellijale Tellijale

-Sel aastal on ajakirjanikud avalikkuse ette toonud kaks enneolematut juhtumit, kus Eesti pankade kaudu pesti mitu miljardit musta raha. Kas see oli ühe panga, Danske Eesti filiaali tegemata töö või ongi see Eesti pankade süsteemne probleem?

Alustame sellest, et kui pangad teevad äriplaani, tuleb neil määratleda riskiisu ehk kui palju nad tahavad tulu teenida. Paralleelselt tuleb luua süsteemid, mis riske maandavad ja kontrollivad. Meie ülesanne ongi vaadata, et riskiisu ja kontroll oleks tasakaalus. Danske juures nägime, et nad võtsid liiga palju riske, aga kontroll ei tulnud järele.

09.12.2017 12.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto