Sisukord
Majandus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (20) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (99) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (14) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (14) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (4) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (1) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ossinovski alkoholieelnõu lahjenes taas

4 min lugemist
Alkoholiseaduse eelnõu esimene variant oleks õllekohvrite müümise muutnud mõttetuks. FOTO: Toomas Huik

Kui kahe aasta eest kinnitas tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, et alkoholimüüjaid ja -tootjaid ärritava alkoholiseaduse eelnõusse kirja pandud piiranguid ei leevendata, siis tegelikkus on olnud midagi muud. Viimasena «lahjendas» seda riigikogu majanduskomisjon.

Tellijale Tellijale

«Me võtsime eelnõust välja (kaupluste – toim) ruutmeetrid ja uus sõnastus on, et alkohoolsed joogid ei tohi olla paigutatud nii, et tarbija kaupluse külastamisel puutuks nendega vältimatult kokku ning need ei tohi olla müügisaalis nähtavad,» selgitas riigikogu majanduskomisjoni esimees Sven Sester (IRL) muudatust, mis alkoholiseaduse eelnõusse neljapäeval tehti.

Enne viimast arutamist nägi eelnõu ette, et 450 ruutmeetrist suuremad poed peavad alkohoolsete jookide nähtavust poes täielikult piirama ning sellegi arvu puhul oli sotsiaalministeerium juba sammu tagasi astunud.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto