T, 3.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sotsid jätsid Merkelile ukse irvakile

Martin Kutti
, toimetaja
Facebook
Comments 1
SPD liidrid hääletamas uue suurkoalitsiooni eelkõneluse alustamise poolt. Esireas vasakult: erakonna liider Martin Schulz, parlamendifraktsiooni juht Andrea Nahles ja SPD aseesimees Olaf Scholz.
SPD liidrid hääletamas uue suurkoalitsiooni eelkõneluse alustamise poolt. Esireas vasakult: erakonna liider Martin Schulz, parlamendifraktsiooni juht Andrea Nahles ja SPD aseesimees Olaf Scholz. Foto: FABRIZIO BENSCH/Reuters/Scanpix

Seni ootele pandud uus võimalik suurkoalitsioon Saksamaal sai neljapäeval tõuke õiges suunas. Just siis kogunesid Berliinis Saksamaa Sotsiaaldemokraatliku Partei (SPD) liikmed, et võtta vastu otsus erakonna ja riigi tuleviku kohta.

Saksamaa teadis, et enne 8.–10. detsembrini peetavat SPD parteikongressi ei tasu uue valitsuse kohta otsuseid oodata. Liider Martin Schulz oli välja öelnud, et igasuguste läbirääkimiste alustamiseks on esmalt vaja erakonna liikmete toetust.

Berliini City Cube messikeskuses peetud parteikongressil otsustati, milline saab olema SPD nägu järgmistel aastatel. Identiteedikriisis erakonnal oli vaja valida suund ja see sai parteikongressil paika.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles