Sisukord
Olümpia
Postimees
09.12.2017
Eesti Psühhiaater: kui käsi kirvega tõuseb, on juba hilja (7) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Suurbritannias arvestatakse ohtu haige tervisele Koolikiusamine viis poisid kohtupinki (6) Viru-Nigula pastoraadihoones paljastus siivutu saladus (27) Viru tänava lillemüügikioskid pannakse ükshaaval oksjonile Kallase sõnavõtt pani Pevkuri tegutsema (4) Välismaa Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Ukraina režissöör: osa inimesi lõikab Tšornobõlist siiani suurt kasu Sotsid jätsid Merkelile ukse irvakile (1) PERSOON. Esimene keelatud kirjanik vabas Ukrainas Brexiti asjas viimaks läbimurre Arvamus Tõnis Oja: kui Linnamäe Peekon oleks börsil (2) Mihheil Saakašvili – revolutsionäär. Made in Georgia* (8) Juhtkiri: Reformierakonna mulksuv katlake (7) Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Grigori Rodtšenkov – mees, kes reetis Venemaa (14) Ene Pajula veste: mammi annab endale aru, et poliitikas vahendeid ei valita (3) Jaak Jõerüüt: diplomaatia ja rahvuslus (25) EKI keelekool: miks Soome on Soome? Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Postimees 1991. aastal: Minski tippkohtumine vähendab N. Liidu loojate ringi Sport Rain Veideman koges Itaalias temperamentse treeneri töömaneere Mart Soidro: aasta sportlastest. Kõrvalseisja pilguga Joomine dressides? Või hullud staadionil? Olümpiavõitja võitleb karmi haigusega Blogi: Talihärm tegi karjääri parima võistluse Tarbija Kuidas valida kunstkuuske? AK Selgusid selle aasta suurimad arhitektuurisaavutused Võhumõõkhäbemega naine Kas suudaksid elada teadmisega, et Bono on sinus pettunud? Veneetsia biennaal 2017 – kvantiteedi domineerimine kvaliteedi üle Tume tulevik on fantastiline minevik Otsida, et leida; kannatada, et elada ja armastada (2) Tegelikult ei saanud ükski hobune konsuliks Tuleva aasta rändepoliitika otsused võivad osutuda Eesti pöördepunktiks (12) Peeter Langovitsi tagasivaade: kohtumine Mannerheimi risti rüütliga Arter Kirikusse minnes jäta oma reeglid ukse taha (2) Maile Grünbergi disainioaas keset kaubakeskusi Valdo Kalm: juurteta inimesed on kurb vaatepilt Kingid paki lustiga ja loovalt iPhone kümnes* on täiesti normaalne telefon (1) Eesti menusaate anatoomia Jüri Kolk: mürapõrgu (1) Filmiarvustus «Ilmaratas»: lopergune ilmaratas Eesti laste seas levib limalembus Soojenda end üles - tee ise glögi Ehted ja kleidid – kuidas neid kokku panna? Joomine dressides? Või hullud staadionil? Maailma parimad pipraveskid Sõiduproov. Baieri prints: BMW 6. seeria GT Kuidas sujuvad ettevalmistused maailma kiireima auto stardiks? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Blogi: Talihärm tegi karjääri parima võistluse

2 min lugemist
Johanna Talihärm FOTO: Tairo Lutter

Johanna Talihärm tegi Hochfilzeni MK-etapi jälitussõidus karjääri parima MK-võistluse, kui lõpetas 29. kohaga. Seejuures näitas Talihärm päeva 11. sõiduaega. Postimees jälgis MK-etappi otseblogi vahendusel.

ENNE VÕISTLUST:

Kui hooajal 2016-17 jõudis Eesti laskesuusataja MK-sarjas punktile ainult neli korda – alati Kauri Kõiv –, siis tänavu on juba teise MK-etapi esimese sõidu järel kahel mehel märk kirjas. Nädala eest Östersundis saavutas Rene Zahkna sprindis 34., eile Roland Lessing Hochfilzenis 31. koha. 

Koondise lasketreeneri Indrek Tobrelutsu sõnul polnud ilmeksimatult lasknud Lessingu etteaste talle eriliseks üllatuseks. Juba Östersundis näitas vanameister head minekut. «Roland on heas seisundis ja võimeline näitama head tulemust – seda näeb ka treeningutel,» sõnas Tobreluts. «Ta tegutses tiirudes veatult ja kindlalt.»

Kui tiirudes oli 39-aastane Lessing tõesti tubli, siis sõidukiirusest (õigemini selle kasinusest) ei saa üle ega ümber. Ta kaotas võitnud norralasele Johannes Thingnes Boe’le 10 kilomeetri peale 1.59,4 ehk 12 sekundit kilomeetri kohta ning suutis kõik märgid tabanutest edestada vaid kolme meest, ukrainlast, kanadalast ja bulgaarlast.

Samas tuleb olla aus ja vaadata passi. «Nullipõud oli nii pikk, et juba hakkas ära ununema, kuidas nulli lasta. Täna läks õnneks. Püsti oli küll üks väga napp, aga kukkus alla,» rääkis Lessing ERRile ja lisas, et kui suudaks ka sõiduajas kärpida nii 15–20 sekundit jaanuarikuuks, oleks ta oma vanuse kohta täitsa rahul: «Minu eesmärk on ikkagi seoses vanusega taandarengut vältida.»

Teised võistlustules olnud Eesti meeslaskesuusatajad eksisid tiirus vähemalt kaks korda. Rene Zahknal (89.) jäi üles kaks, Kalev Ermitsal (95.) kolm märki. «Renel oli püstitiirus väsimusaste päris kõrge juba, ei suutnud end kontrollida ja väikesed vead tulid sisse,» kommenteeris Tobreluts. «Kalev polnud suuskadega rahul. Palju see laskmist mõjutas – ma ei tea. Kindel nullimees Kalev pole, aga juhtub ka parimates peredes.»

Kui Ermits ja Zahkna saavad täna puhkepäeva, siis Lessing asub starti jälitussõidus, kus Tobrelutsu hinnangul sõltub palju psühholoogiast. «Ega see tagaajamine lihtne ole. Oskused on tal olemas. Esimene eesmärk on täidetud ehk punktid käes – sellest pingest on ta vaba – nüüd tuleb oma asjale keskenduda,» innustas Tobreluts.

Eesti naisi jõudis jälitussõitu koguni kaks – Johanna Talihärm sai 45. ja Tuuli Tomingas 55. koha. Sealjuures jäi Talihärmal 40 parema sekka ehk MK-punktile jõudmisest puudu kõigest 5,7 sekundit. Esimeses tiirus läks just umbes niipalju aega relval ilmnenud tehnilise tõrke lahendamiseks.

Aga sellest poleks olnud hullu, kui teises tiirus poleks seni veatult tegutsenud Talihärma viimane lask mööda läinud. «Peale neljandat lasku libises vasak küünarnukk puusa pealt ära, hakkasin sättima, läks natuke aega ja mõtted jõudsid järele,» kommenteeris eestlanna. «Alati tahaks paremini ja laskesuusatamises on neid olekseid ja poleksid palju. Eks ikka mõtled nendele, muidu arengut ei toimu.»

Tobrelutsult said mõlemad neiud kiita. «Johanna koht pole üllatus, küsimus ongi selles, kuidas lasketiirus hakkama saab. Üks trahv pole kindlasti halvasti lastud. Tuuli puhul rasketes oludes nulliga lasta oli kindlasti üllatus. Ta on tulevikutegija,» lisas treener.

Meeste 12,5 km jälitussõit algab täna Eesti aja järgi 13.15, naised saavad 10 km rajale kell 15.45.

TULEMUSE KAST

Laskesuusatamise MK

Meeste sprint: 1. Johannes Thingnes Boe (Norra) 24.18,4, 2. Martin Fourcade (Prantsusmaa) +12,1, 3. Jakob Fak (Sloveenia) +35,4... 31. Roland Lessing +1.59,4, 89. Rene Zahkna +3.27,9, 95. Kalev Ermits +3.35,4.

Naiste sprint: 1. Darja Domrjatšova (Valgevene) 22.40,2, 2. Anastassia Kuzmina (Slovakkia) +22,1, 3. Dorothea Wierer (Itaalia) +30,6... 45. Johanna Talihärm +2.05,6, 57. Tuuli Tomingas +2.38,0, 95. Regina Oja +4.28,0.

Seotud lood
08.12.2017 11.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto