Rain Veideman koges Itaalias temperamentse treeneri töömaneere

KORVPALL. Eesti korvpallikoondislase Rain Veidemani (26) koduklubi Apu Gsa Udine hoiab Itaalia esiliigas seitsme võidu ja kolme kaotusega 16 meeskonna konkurentsis neljandat kohta. Viimati oldi neljapäeval vastamisi Assigeco Piacenzaga, kes alistati 54:53.

Tegemist polnud kõige lihtsama mänguga. Udine kaotas avaveerandaja 7:16 ja poolaja 19:25. Poolajaga vaid 19 punkti visanud Udine mängijad said riietusruumis paraja peapesu osaliseks. «Sa ei kujuta ette, kuidas riietusruumis asjad lendasid,» meenutas Veideman peatreener Lino Lardo emotsioonipurset. Udine on kaitsele orienteeritud meeskond, kuid see ei tähenda seda, et rünnakul on luba lõdvemalt võtta. «Oleme mängus keskmiselt 70–80 punkti visanud, 19 poolajaga on nadi,» tunnistas eestlane.

Treeneri «laamendamine» riietusruumis tõi soovitud tulemuse, sest võidupunktid jäid koju. Ning tegelikult polevat Lardo üldse hull tegelane. «Pigem on inimesena sõbralik ja mõistlik, talle meeldib arutada – aga kui itaallasel sütik tööle läheb…» sõnas Veideman.