Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
11.12.2017
Eesti Agur: keskpäraste torukoolide asemel tekivad tugevad põhikoolid (4) Naine peab võitlust, et ränk pärilik tõbi jääks tulemata (3) Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Esimest korda Eestis tõid geeniuuringud esile inimeste vähiriski (1) Majandus SUUR INTERVJUU Finantsinspektsiooni juht: pankasid ei saa kohelda siidkinnastes (2) Välismaa Artekist ehitatakse miljardi euro eest väike linn Sanktsioonid mõjutavad elu Krimmis, aga mitte inimesi (2) Netanyahu kohtub üleilmsete protestide saatel Euroopa liidritega Arvamus Priit Pullerits: laske solvuda! (8) Vambola Paavo: kaks on parem kui üks Kaspar Korjus: e-residentsuse seitse võitu ja üks kaotus (2) Juhtkiri: okas on terav, näitas õppus (2) Maaeluminister Tarmo Tamme kiri: aretustoetust makstakse tegelike tõendatud kulutuste alusel Postimees 1935. aastal: juurdlus vapside pühapäevase mässukatse asjus kestab Liisa Pakosta: miks vaikib Time’i aasta inimene Eestis? (5) Kultuur Selgus Euroopa parim film Risto Joosti järelehüüe Kuno Arengule Kuno Areng 23.07.1929 – 08.12.2017 Allen tõi teatri kinno Nüganen jäi iseendale alla (24) Küünlaleekide tants peeglite vahel (1) Sport Karel Tammjärv 13. kohast: no näed, inimesed on arenemisvõimelised! Inglismaal tantsivad kõik Manchester City pilli järgi Kairys Arbeti ja Kanguri mänguaja kasvust: nad saavad kiiresti aru, mida meeskonnalt nõuan Johanna Talihärm tõusis selle talve Eesti parimaks laskesuusatajaks Tallinn Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Tartu Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema Bussihange jõuab riigikohtusse Noored sulgpalliässad näitasid oodatult vägevat taset Äriinglid panevad Eesti idufirmadele õla alla Tartu linnavolikogus: abilinnapea grillimine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema

2 min lugemist
Värskelt renoveeritud Ilmatsalu Lepatriinu lasteaias on kohatasu praegu kolmkümmend eurot. Alates järgmisest õppe­aastast peavad Ilmatsalu lasteaias käivate laste vanemad olema valmis kohatasu eest kukrut veidi rohkem tühjendama. FOTO: Sille Annuk

Haldusreformi käigus liideti Tähtvere vald Tartu linnaga. Seetõttu muutuvad Tähtvere vallas paljud aadressid, aga muu hulgas ka lasteaia kohatasu.

Tähtvere vallas on üks lasteaed, Ilmatsalu Lepatriinu lasteaed. Seal on ühe lapse kohatasu 30 eurot. Tartu linnas on see üle kahe korra suurem ehk 64 eurot ja 50 senti.

Tartu linnavalitsuse haridusosakonna juht Riho Raave tunnistas, et millalgi peaksid kohatasud Ilmatsalu lasteaias Tartu linna lasteaedade omadega võrdsustuma. See küsimus on arutusel selle nädala linnavalitsuse kabinetiistungil.

Raave lisas, et kohatasu jääb selle õppeaasta lõpuni Ilmatsalu lasteaias samaks. «See on kindel, et kohatasu Ilmatsalu lasteaias ei tõsteta enne järgmise aasta 31. augustit. Kui kohatasu järgmisel õppeaastal suureneb, antakse sellest lapsevanematele mitu kuud varem teada,» ütles ta.

Järgmisel õppeaastal

Tartu linnavalitsuses haridusküsimuste eest vastutav uus abilinnapea Madis Lepajõe kinnitas Riho Raave sõnu, et kuni järgmise õppeaastani kohatasu tõusu Ilmatsalu lasteaias ei tule.

Ka ütles Lepajõe, et hüppelist kohamaksu tõusu Ilmatsalu lasteaias ei rakendata. «Lasteaedade kohatasud ühtlustuvad sujuvalt. Ilmselt rakendame uuest õppeaastast üleminekuperioodi, mil kohatasu Ilmatsalu lasteaias tõuseb aja edenedes järk-järgult,» lisas abilinnapea.

Tähtvere vallas on üks lasteaed, Ilmatsalu Lepatriinu lasteaed. Seal on ühe lapse kohatasu 30 eurot. Tartu linnas on see üle kahe korra suurem ehk 64 eurot ja 50 senti.

Ilmatsalu lasteaia Lepatriinu direktor Inga Väikene kohatasu suurenemises probleemi ei näe. «Meie valla elanikud ise soovisid linnaga liituda, seega pidi neil ka lasteaia kohatasu tõus juba ette teada olema,» tuletas Väikene meelde aasta tagasi Tähtvere vallas korraldatud rahvaküsitlust, kus pea kõik vastanuist soovisid liituda Tartu linnaga. 

Veel lisas lasteaia direktor, et paarikümne euro suurune kohamaksu tõus ei tohiks olla ületamatu raskus. «Lapsed ongi kallid igas mõttes ning sellega peab arvestama. Kõik on suhtumise küsimus. Need vanemad, kes on oma lapsed kaotanud või kes näiteks lapsi ei saa, oleks nõus  kulutama sadu või isegi tuhandeid eurosid lapsele. Selles valguses on imelik paari­kümne euro pärast viriseda,» sõnas ta.

Üks linn, üks tasu

Ilmatsalu lasteaia direktor arvas, et hea plaan oleks lasteaiatasu tõstmises leida kuldne kesktee: senistes Tartu linna lasteaedades kohatasu veidi langetada ning Ilmatsalu lasteaias veidi tõsta, et need võrdsustuks.

«Tartu linna lasteaedades on samas see eelis, et teise lapse kohatasu on poole väiksem ning kolmas laps käib lasteaias tasuta. Meil sellist erisust pole, meil maksavad kõik lapsevanemad iga lasteaias käiva lapse eest 30 eurot,» lisas Väikene.

Madis Lepajõe ja Inga Väikene on sama meelt, et kohatasu erisust Ilmatsalu lasteaiale teha oleks ülekohtune. «Kui on üks omavalitsus, siis peab ka kohatasu sama olema,» lisas Lepajõe.

Seotud lood
09.12.2017 12.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto