Sisukord
Tallinn
Postimees
11.12.2017
Eesti Agur: keskpäraste torukoolide asemel tekivad tugevad põhikoolid (4) Naine peab võitlust, et ränk pärilik tõbi jääks tulemata (3) Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Esimest korda Eestis tõid geeniuuringud esile inimeste vähiriski (1) Majandus SUUR INTERVJUU Finantsinspektsiooni juht: pankasid ei saa kohelda siidkinnastes (2) Välismaa Artekist ehitatakse miljardi euro eest väike linn Sanktsioonid mõjutavad elu Krimmis, aga mitte inimesi (2) Netanyahu kohtub üleilmsete protestide saatel Euroopa liidritega Arvamus Priit Pullerits: laske solvuda! (8) Vambola Paavo: kaks on parem kui üks Kaspar Korjus: e-residentsuse seitse võitu ja üks kaotus (2) Juhtkiri: okas on terav, näitas õppus (2) Maaeluminister Tarmo Tamme kiri: aretustoetust makstakse tegelike tõendatud kulutuste alusel Postimees 1935. aastal: juurdlus vapside pühapäevase mässukatse asjus kestab Liisa Pakosta: miks vaikib Time’i aasta inimene Eestis? (5) Kultuur Selgus Euroopa parim film Risto Joosti järelehüüe Kuno Arengule Kuno Areng 23.07.1929 – 08.12.2017 Allen tõi teatri kinno Nüganen jäi iseendale alla (24) Küünlaleekide tants peeglite vahel (1) Sport Karel Tammjärv 13. kohast: no näed, inimesed on arenemisvõimelised! Inglismaal tantsivad kõik Manchester City pilli järgi Kairys Arbeti ja Kanguri mänguaja kasvust: nad saavad kiiresti aru, mida meeskonnalt nõuan Johanna Talihärm tõusis selle talve Eesti parimaks laskesuusatajaks Tallinn Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Tartu Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema Bussihange jõuab riigikohtusse Noored sulgpalliässad näitasid oodatult vägevat taset Äriinglid panevad Eesti idufirmadele õla alla Tartu linnavolikogus: abilinnapea grillimine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna

6 min lugemist
Grete Šillis on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlane ning jätkab praegu samas ka magistriõpingutega. Ta on töötanud riigikogu kantselei õigusnõunikuna ja alates 2016. aasta lõpust kuni Nõmme linnaosa vanemaks saamiseni riigikogu aseesimehe Enn Eesmaa nõunikuna. FOTO: Konstantin Sednev

Ajal, mil eelmisel nädalal Valdeku tänaval Nõmme Majas linnaosavanema Grete Šillisega intervjuuks valmistusin, tegi Nõmme daamide show-tantsu rühm esimesi harjutusi makist kostva araabia muusika saatel. Uuele linnaosavanemale oli see hea märguanne, et Nõmmel on rohkelt avatud meelega tegusaid inimesi, kes on kohaliku võimu suhtes nõudlikud.

Keskerakonda kuuluva Šillise esimesed päevad kommunaalpoliitikas olid keerulised, sest tema isiklik kasin häältesaak ja kandideerimine väljapool Nõmmet said rohkelt kriitikat. Et uuest linnaosa vanemast aimu saada, uurisin temalt Nõmme kõige põletavamate probleemide kohta.

Tellijale Tellijale

Grete Šillis, teil on väga huvitav perekonnanimi. Kust see pärineb?

Kuigi paljud võivad arvata, et Šillis tähistab vene päritolu, siis tegelikult on minu esivanemad pärit nii Poolast kui ka Leedust. Vanaemaga kuni tema lahkumiseni suhtlesingi leedu keeles.

09.12.2017 12.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto