Sisukord
Arvamus
Postimees
11.12.2017
Eesti Agur: keskpäraste torukoolide asemel tekivad tugevad põhikoolid (4) Naine peab võitlust, et ränk pärilik tõbi jääks tulemata (3) Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Esimest korda Eestis tõid geeniuuringud esile inimeste vähiriski (1) Majandus SUUR INTERVJUU Finantsinspektsiooni juht: pankasid ei saa kohelda siidkinnastes (2) Välismaa Artekist ehitatakse miljardi euro eest väike linn Sanktsioonid mõjutavad elu Krimmis, aga mitte inimesi (2) Netanyahu kohtub üleilmsete protestide saatel Euroopa liidritega Arvamus Priit Pullerits: laske solvuda! (8) Vambola Paavo: kaks on parem kui üks Kaspar Korjus: e-residentsuse seitse võitu ja üks kaotus (2) Juhtkiri: okas on terav, näitas õppus (2) Maaeluminister Tarmo Tamme kiri: aretustoetust makstakse tegelike tõendatud kulutuste alusel Postimees 1935. aastal: juurdlus vapside pühapäevase mässukatse asjus kestab Liisa Pakosta: miks vaikib Time’i aasta inimene Eestis? (5) Kultuur Selgus Euroopa parim film Risto Joosti järelehüüe Kuno Arengule Kuno Areng 23.07.1929 – 08.12.2017 Allen tõi teatri kinno Nüganen jäi iseendale alla (24) Küünlaleekide tants peeglite vahel (1) Sport Karel Tammjärv 13. kohast: no näed, inimesed on arenemisvõimelised! Inglismaal tantsivad kõik Manchester City pilli järgi Kairys Arbeti ja Kanguri mänguaja kasvust: nad saavad kiiresti aru, mida meeskonnalt nõuan Johanna Talihärm tõusis selle talve Eesti parimaks laskesuusatajaks Tallinn Nõmme uus juht soovib oma sõna maksma panna (1) Tartu Maa läheneb linnale: Ilmatsalu lasteaia kohatasu hakkab suurenema Bussihange jõuab riigikohtusse Noored sulgpalliässad näitasid oodatult vägevat taset Äriinglid panevad Eesti idufirmadele õla alla Tartu linnavolikogus: abilinnapea grillimine Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: juurdlus vapside pühapäevase mässukatse asjus kestab

1 min lugemist
PM 11.12.1935 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Ülekuulamisi on seni olnud rohkesti. Kuigi mässukatse niitide avastamine politseilt nõuab suurt tööd, sest organisatsioon oli moodustatud eeskujulikult. Alamad tundsid ainult oma otsest ülemust. Juurdlus on kuuldavasti selgitanud rea üksikasju, kuigi ametlikult nende avaldamist veel soovitavaks ei peeta.

Areteeritud on paigutatud keskvanglasse, kus teatavasti istusid ka 12. märtsi puhul areteeritud vapside tegelased. Kaitseväe teenistuses viibijad on garnisoni peavahis.

Vapside mässukatse puhul Kadaka teel peetud salakoosoleku tabamine oli õieti politseikoolile esimeseks ja suureks tuleprooviks. Kui öösi, mõni minut enne kella 1 politseikooli kasvandikud unest äratati, ei teadnud neist keegi oodata, mis ees seisab. Arvati tegemist olevat hariliku öise häirega. Kui aga mehed autodesse paigutati ja sõit kiires korras läbi linna Baltiski maantee poole läks, siis hakkas selguma, et ees seisab midagi erakordset.

Vapside mässukatse on nüüd iseenesest mänginud politseikoolile, kui mässu otsesele likvideerijale, väikese vingerpussi. Nimelt pikendatakse arvatavasti kooli kursust ühe kuu võrra, kuna mässukatse tõttu on koolil täita rohkesti erakordseid ülesandeid.

Just käesoleval nädalal pidid kasvandikkudel algama lõpueksamid, kuid need tuli nüüd loomulikult edasi lükata ja kool lõpetab töö jõulu asemel arvatavasti alles jaanuari lõpul. Uus kursus kutsutakse kokku kuuldavasti 1. märtsil.

11.12.1935

Seotud lood
    09.12.2017 12.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto