Sisukord
Arter
Tänane leht
23.12.2017
Eesti Kibeta sai endale vaderi Vene sõjaväega võitlevale Paltsule kumab lootusekiir (4) Maade ülevõtmine on Sevastopolis tavaline Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama Politsei saatis tänavu 700 musta jõulukaarti Välismaa USA näitas diplomaatilise käteväänamise oskust (13) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) AJA PEEGEL. Kuidas Siberis maisi kasvatada? (3) Merkel võib saada konservatiivse mantlipärija (1) Kataloonia iseseisvuslased säilitasid parlamendienamuse Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G Edasi 1970. aastal: sm. Artur Pauli p. Vaderi valimine Ülemnõukogu Presiidiumi esimeheks PBK - teeme silmad uuesti lahti! (6) Inés Arrimadas - andaluuslanna võit (2) Justin Gatlin - põnts usaldusväärsusele (2) Tallink - hing ihkab midagi muud Rein Veidemann: kirik keset küla (3) Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Jelena Skulskaja jõuluveste: aga inimene unustati ära (1) EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sirje Niitra: mõtle lapsele (1) Kultuur EKI keelekool: väike kurioosumite loend (4) Sport Mart Soidro kolumn: Jaan Taltsi peale mõeldes (1) Eesti pallimänguässasid ootab töine püha Tallinn Vabariigi juubel paneb öise Tallinna helendama AK Sõda kõigi ja kõige vastu Olla kaitstud, kui ümberringi varitseb oht Kohtumine Ivar Ivaskiga, maailmamehega kirjanduses Peeter Langovitsi tagasivaade: Kollane Allveelaev G 160 aasta jooksul on ilmunud umbes 30 Postimehe-nimelist ajalehte kolmes keeles Gert Raudsep: tuleb säilitada kriitilisus Kariina Laas: viin või õlu? Või hoopis vein? (8) Rasmus Kaljujärv: mugavus on teatri surm (3) Nädala plaat. Muusika, millesse peab süvenema Mis on NO99 saladus? Arter Kuidas värvida tuld? Justin Petrone kolumn: jõuluhõng hamburgeriputkas (1) Arteri suur intervjuu! Owe Petersell: lähenesin läbipõlemisele tasapisi (3) Jõululaupäeva ettevalmistuste spikker Belglastel on verivorsti asemel pühadelaual hanemaks ja jõuluhalg Puust ja punaseks: mis on kirikus ja milleks (1) Hoiatus: asjad, mis jõuluvana pahandavad Filmiarvustus: «Väike ime» on armas jõulufilm Vanaema on uus stiiliikoon! VIDEO! Titad jõusaalis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puust ja punaseks: mis on kirikus ja milleks

3 min lugemist
  • Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus selgitab, mis on kirikus ja milleks.
  • Lilla muutub peagi valgeks. Miks kasutatakse luteri kirikus erinevaid värve?
FOTO: Madis Sinivee

Kuna jõuluajal leiab tee kirikusse tavapärasest hoopis rohkem inimesi, palusime Tallinna Kaarli koguduse õpetajal Jaak Ausil teha huvilistele puust ja punaseks, mis ja milleks kirikus on.

Tellijale Tellijale

Kirikutes on praegu kiired päevad. Lisaks iga aasta detsembris elavnevatele muusikutele, kes pühakodades ühtäkki üksteise võidu talve- ja jõululaulude kontserte korraldavad, jõuavad sinna ka need, kes tahavad osa saada jõulujumalateenistustest, kuid kelle side religiooni või kirikuga on tegelikult üsna habras.

Tulijaid on kindlasti tänavugi rohkesti. Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus nendib, et kahtlemata on tema töiseim päev 24. detsember. Päev algab kell 10 neljanda advendi teenistusega, jätkub kell 13 laste jõuluteenistusega, kell 16 peab ta liturgilist jõuluõhtu teenistust ja kell 22 algab püha jõuluõhtu missa. «Igavust ma ei tunne,» mainib Aus.

22.12.2017 27.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto