Sisukord
Arter
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (8) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Puust ja punaseks: mis on kirikus ja milleks

3 min lugemist
  • Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus selgitab, mis on kirikus ja milleks.
  • Lilla muutub peagi valgeks. Miks kasutatakse luteri kirikus erinevaid värve?
FOTO: Madis Sinivee

Kuna jõuluajal leiab tee kirikusse tavapärasest hoopis rohkem inimesi, palusime Tallinna Kaarli koguduse õpetajal Jaak Ausil teha huvilistele puust ja punaseks, mis ja milleks kirikus on.

Tellijale

Kirikutes on praegu kiired päevad. Lisaks iga aasta detsembris elavnevatele muusikutele, kes pühakodades ühtäkki üksteise võidu talve- ja jõululaulude kontserte korraldavad, jõuavad sinna ka need, kes tahavad osa saada jõulujumalateenistustest, kuid kelle side religiooni või kirikuga on tegelikult üsna habras.

Tulijaid on kindlasti tänavugi rohkesti. Tallinna Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus nendib, et kahtlemata on tema töiseim päev 24. detsember. Päev algab kell 10 neljanda advendi teenistusega, jätkub kell 13 laste jõuluteenistusega, kell 16 peab ta liturgilist jõuluõhtu teenistust ja kell 22 algab püha jõuluõhtu missa. «Igavust ma ei tunne,» mainib Aus.

14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto