Sisukord
Eesti
Postimees
21.12.2017
Eesti Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Ema viib pojad kiusu eest teise kooli (23) Asekantsler: skisofreenikute lähedased peaksid ise abi leidma (1) Poolemiljoniline möödalaskmine Tartu Ülikoolis (4) Majandus Tallinki müügikava on muutunud konkreetseks (1) Välismaa Prantsuse-Hispaania piiril ootab politsei Puigdemonti (1) Katalaani iseseisvusdeklaratsioonile järgnes lõhestatud vaikus (6) Komisjon paneb Poolale päitsed pähe (2) Arvamus Postimees 1935. aastal: joobnud petserlaste terror Nuia alevikus Tiit Riismaa: salajane luuk dopingulabori seinas Meediaekspert PBKst: kui kanal tegutseb Kremli toel, siis pole see meedia (61) ELFi juht: miks Est-Fori juhid lubaduste asemel eksitavad? (1) Hanneli Rudi: arust ära meie seas (2) Juhtkiri: vennad lõvisüdamed Erkki Bahovski: kuidas lõpetada sõda? (2) Kultuur Need on lõppeva aasta parimad raamatud Õhus on 19. sajandit Sport Loeb naaseb MM-karusselli Saksamaa parim sportlane: kahju, et Kaarel Nurmsalu pidi nii vara loobuma Tervis Taani peaministri tütre enesetapp ärgitas isa tegutsema Reis Jõulutraditsioone laiast maailmast: jõuluroaks mädanenud linnuliha ning õhtusöök kiirtoidukohas Tartu Kaks ettevõtet läksid Tartu bussihankega riigikohtusse (1) sTARTUp Day kasvas aastaga sisult poole suuremaks Peaosatäitja haigus seab ka tänase «Hüljatute» etenduse kahtluse alla Eestlane ostab jõuludeks kasvõi pool siga, maksku see kuipalju tahes Lastekunstikooli eine murul Triin Käpp: millisest riiulist otsida jõulutunnet? Jõulukuu ime: algkooli mudilased laulsid, lugesid ja tegid näitemängu oma emakeeles Mart Laar kaardistas Eesti iseseisvuse Noor kunstnik ehitas maalides üles uue valgusmaailma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asekantsler: skisofreenikute lähedased peaksid ise abi leidma

4 min lugemist
"Majandusolukorra halvenemisel on väga oluline, et ettevõtja saaks kasutada tervendamise võimalusi kiirelt ja tõhusalt," ütles justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand, FOTO: Justiitsministeerium

Kui skisofreeniahaigete lähedaste hinnangul hoolib riik haigete põhiõigustest rohkem kui nende omadest, siis justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsleri Kai Härmandi kinnitusel see nii ei ole.

Tellijale Tellijale

Olles kuulnud ära mitme pere lood, tekib minul küsimus: kui riik kaitseb skisofreeniahaigete põhiõigusi, siis kas lähedaste põhiõigused ei vaja kaitset? Ühest küljest perekonnaseadus kohustab neid oma lähedase eest hoolitsema, aga ka kõige ägedama haigushoo ajal ei ole neil võimalik teda ravile saada.

Inimeste põhiõigused on kõigil juhtudel võrdsed, neid kaitstakse erinevalt. Haige ja tema lähedaste õigused ei ole üksteise suhtes vähem ega rohkem kaitstud. Kohtu ülesanne on vaadata, kas haigelt inimeselt võetakse vabadus tema huvides ja kas kõik seaduses nõutud asjaolud esinevad.

20.12.2017 22.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto