Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.12.2017
Eesti Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu? (2) Reformierakond nõuab Simsoni tagasiastumist Laevakaitsjate meenutused vanglast: «juuksur» lõikas kaasvangil kõrva ära Kultuurikatla korstna küljest pudenevad kivid Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed Pool miljonit eestlast geenidoonoriteks Emajõgi on tõusnud Tartus tänavale Ratas lõunatas Schwarzeneggeri, Gatesi ja Mayga Kadunuks jäänud mees elas mitu kuud metsas Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem peaminister (52) Majandus Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist Teine sammas populistide rünnaku all (12) Välismaa Putin meelitab krimmitatarlasi Manhattan pääses šokiga «Taheti, et me Krimmist ära sõidaks» (6) Arvamus Vladimir Juškin: milliseks sõjaks valmistub Putin? (8) Risto Berendson: minagi olen Venemaal karistatud Mart Raudsaar: tants aurukatla ümber (1) Margit Sutrop: suurprojektidest rääkides – ühel meelel ja ühel keelel? (6) Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist Juhtkiri: Tallinn pisaraid ei usu Vastukajad Kultuur Eliit peab trotsima uinutavaid müüte Siis, kui arhitektid veel joonistasid Sport Rovanperä valis Škoda Gheorghe Creţu: ma ei taha lähinädalatel võrkpallist kuuldagi Venemaa andis olümpiale ihkajatele rohelise tule, ROK kärbib aga usinalt nimekirja Dohast Dohani: tippkonkurentsi naasnud Lehist rõõmustab armas närvileevendaja Tartu Tartu 31 000 hauaplatsi raiuti kaardirakendusse Setu rahvuseepos ilmus piduliku raamatuna Käib lodjakoja rajamise kolmas katse (3) Urmas Klaas: uus eelarve panustab Tartu konkurentsivõime suurendamisse (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist

1 min lugemist
Jaan Tõnisson abikaasa ja lastega 1928. aastal. Istuvad tütar Hilja, Hilda Tõnisson, Jaan Tõnisson ja tütar Lagle, seisavad pojad Heldur, Ilmar ja Lembit-Rein. FOTO: Postimehe arhiiv

Hiljuti tähistas Postimees 100ndat aastat päevalehena ilmumist. Tartus on veel Jaan Tõnissoni aegseid mehi, kes kaasa teinud juubeleid, mida hakanud arvestama 1857ndast ja 1886ndast aastast. (P. ei sündinud ilma päevalehena.)

Neil päevil andis kunagine Postimehe töötaja ALEKSANDER KÜÜSVEK Postimehe arhiivile üle albumi, kus endiste kaaslaste, trükikoja ja toimetuse töötajate pildid. Juubelitest koostatud isiklikud fotoalbumid on kahjuks sõja ajal korterisse tunginud sõdurite poolt hävitatud. Nood võtnud riiulitelt raamatuid ja albumeid lihtsalt ahju- või pliiditule hakatuseks.

Aleksander Küüsveki võttis tööle Jaan Tõnisson ise.

Aleksander Küüsvek meenutab, et Tõnisson oli majarahvale suur autoriteet. «Ta oli nõudlik inimene, aga väga inimlik inimene. Ta pistis käe pihku nii direktorile kui kojamehele. Ta pidas oma kaastöötajatest lugu. Jaan Tõnissoni moraalsus ja kõrge nõudlikkus on mulle elu ajal eeskujuks olnud. Olen püüdnud oma poegi kasvatada selles vaimus nagu soovis eesti rahvast kasvatada Jaan Tõnisson.»

Aleksander Küüsvekil on palju järelemõtlema panevaid mälestusi...

13.12.1991

Seotud lood
12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto