Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist

Jaan Tõnisson abikaasa ja lastega 1928. aastal. Istuvad tütar Hilja, Hilda Tõnisson, Jaan Tõnisson ja tütar Lagle, seisavad pojad Heldur, Ilmar ja Lembit-Rein. FOTO: Postimehe arhiiv

Hiljuti tähistas Postimees 100ndat aastat päevalehena ilmumist. Tartus on veel Jaan Tõnissoni aegseid mehi, kes kaasa teinud juubeleid, mida hakanud arvestama 1857ndast ja 1886ndast aastast. (P. ei sündinud ilma päevalehena.)

Neil päevil andis kunagine Postimehe töötaja ALEKSANDER KÜÜSVEK Postimehe arhiivile üle albumi, kus endiste kaaslaste, trükikoja ja toimetuse töötajate pildid. Juubelitest koostatud isiklikud fotoalbumid on kahjuks sõja ajal korterisse tunginud sõdurite poolt hävitatud. Nood võtnud riiulitelt raamatuid ja albumeid lihtsalt ahju- või pliiditule hakatuseks.

Aleksander Küüsveki võttis tööle Jaan Tõnisson ise.

Aleksander Küüsvek meenutab, et Tõnisson oli majarahvale suur autoriteet. «Ta oli nõudlik inimene, aga väga inimlik inimene. Ta pistis käe pihku nii direktorile kui kojamehele. Ta pidas oma kaastöötajatest lugu. Jaan Tõnissoni moraalsus ja kõrge nõudlikkus on mulle elu ajal eeskujuks olnud. Olen püüdnud oma poegi kasvatada selles vaimus nagu soovis eesti rahvast kasvatada Jaan Tõnisson.»

Aleksander Küüsvekil on palju järelemõtlema panevaid mälestusi...

13.12.1991

Seotud lood
12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto