Sisukord
Tehnika
Tänane leht
16.12.2017
Eesti Hambaarstid kauplesid välja sobivad tingimused Andres Kuusk – kollase kaardi mees (3) Märt Ots – üha teravamad hambad Hanno Pevkur – ausa külapoisi saatus (7) Kristina Šmigun-Vähi – puhas Kiku! Pardameeskond, kes serveerib metalset einet Ilus kontsert või Vene pehme jõud? (19) Fentanüülisõltlaste arvates elab politsei soovunelmais (1) Välismaa Rumeenia leinab kunagist valitsejat Euroopa Liit ja migrandid (1) Tuski sõnul on piiride sulgemine kvootidest kõvasti tähtsam Praegust põhilist migrandikollet kvoodid ei leevenda (26) Vangi saadetud eksminister hoiatas Venemaa eliiti (15) Arvamus Postimees 1937. aastal: Tallinn kõrgendas palkasid Kristina Šmigun-Vähi – puhas Kiku! Andreas Kaju: kutsuge toimetaja! (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: raamatuesitlus Patareis Juhtkiri: et Eesti riik metsa ei läheks (3) Andres Kollist: õiglane infoühiskond, teadus ja eestlus (1) Raimund Ubar: hea teaduse odav väljamüük (1) Artemi Troitski: uttutõmbamise paradoksid (10) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Priit Pullerits: häbistatu saab heategijaks (2) Kultuur Peeter Langovitsi tagasivaade: raamatuesitlus Patareis EKI keelekool: neitsivillast püksid jalas Artemi Troitski: uttutõmbamise paradoksid (10) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Sport Spordi lühiuudised Otepää MK-etapp on tõsises ohus Marek Tiits: projekt «feim ja sull»? (6) Tänak pole Toyotast veel õiget aimu saanud Ermits langes 19 kohta, venelased said hooaja esimese poodiumikoha Tarbija Postimees maitseb: parima verivorsti tiitel vahetas tänavu omanikku AK Betti Alveri kadunud tuulelaps Üks teistsugune pilk tõsistele eluprobleemidele Poola deemonitapja tegutseb Lõplikud ja lõputa mängud Barcelona ülikooli professor: Kataloonia ühiskond on sügavalt lõhestunud (8) Amori kolmas tee Andreas Kaju: kutsuge toimetaja! (8) Taavi Minnik: Hispaania prints Sidrun (2) Andres Kollist: õiglane infoühiskond, teadus ja eestlus (1) Postimehe suur intervjuu metsavaidluste aastast. Kus me oleme ja kuidas siia jõudsime? (9) Sissejuhatus Lawrence Durrelli Kreekasse Arter Oh need Hiina imed! Pühade trendid ja jõulutavad Mart Kivastik: Kust võtab Eesti riik mõtte, et peaks inimesi kasvatama? (2) Endine erikooli õpetaja: sellises erikoolis inimeseks ei kasvata (14) Patriootliku Krimmi argipäev (2) Lauamängud toovad seltskonna kokku Filmiarvustus: "Reis Hispaaniasse". Film nagu meditatsioon Appi, laps kukkus reklaami lõksu! VIDEO! Musta ülikonnaga pole midagi peale hakata! (1) Kaja Kallas: kingirõõm või kingistress (13) 109 aastat tagasi Londonis: olümpiamängudele siseneb talisport Raivo E. Tamm jätkab võitlust Supelsaksad peavad pühi Sõiduproov. Volvo XC40: Hiina latern Meelelahutus Koomiks Sudoku

Oh need Hiina imed!

4 min lugemist
Hiina elektroonika­kaubamaja teine korrus. Siin on kõik veel suhteliselt viisakas. FOTO: Hendrik Alla

On äärmiselt vähe tõenäoline, et enda ümber ringi vaadates näete mõnda elektroonilist seadet, millel poleks küljes kirja «Made in China». Äärmisel juhul on sellele lisaks kirjutatud «Designed in California» (kui see peaks olema mõni puuviljalogoga toode).

Tellijale Tellijale

Hiljuti Shanghaid külastades hakkasid huvi tundma, kas ehk oleks elektroonikavidinate sünnimaalt neid soodsam tuua kui siit osta. Vastus on üllatuslikult eitav – kvaliteetsed seadmed, näiteks tuntud brändide sülearvutid, telefonid, hiired ja klaviatuurid on kohalikes poodides peaaegu sama hinnaga mis Euroopas. Loogiline ka: kui te topite ühe merekonteineri ääreni telefonikarpe täis, siis tuleb ühiku transpordihinnaks tõesti euro-paar (omaette lugu on maksudega, aga sellest tuleb juttu hiljem).

Käisin Shanghais paaris elektroonikakaubamajas ning see oli korraga ajaränd nii minevikku kui ka tulevikku. Ühelt poolt jätab niisugune kaubamaja mulje, nagu oleks kuus omaaegset Kadaka turgu üksteise otsa tõstetud. Esimesel korrusel on väärikate firmade säravad valged salongid: Microsoft, Dell, HP (aga mitte Apple, see seab end ikka omaette sisse). Isegi Samsung, aga mis puutub telefonimüüki, siis on vähemalt Shanghai järgi otsustades Hiina Samsungi jaoks surnud maa. Inimesed kasutavad natuke iPhone’e, aga enamasti Hiina enda toodangut: OPPO, Huawei, VIVO ja paljude selliste tootjate nutiseadmeid, millest meil siin ainugi ei ole.

15.12.2017 18.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto