Sisukord
Maailm
Tänane leht
13.12.2017
Eesti Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu? (2) Reformierakond nõuab Simsoni tagasiastumist Laevakaitsjate meenutused vanglast: «juuksur» lõikas kaasvangil kõrva ära Kultuurikatla korstna küljest pudenevad kivid Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed Pool miljonit eestlast geenidoonoriteks Emajõgi on tõusnud Tartus tänavale Ratas lõunatas Schwarzeneggeri, Gatesi ja Mayga Kadunuks jäänud mees elas mitu kuud metsas Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem peaminister (52) Majandus Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist Teine sammas populistide rünnaku all (12) Välismaa Putin meelitab krimmitatarlasi Manhattan pääses šokiga «Taheti, et me Krimmist ära sõidaks» (6) Arvamus Vladimir Juškin: milliseks sõjaks valmistub Putin? (8) Risto Berendson: minagi olen Venemaal karistatud Mart Raudsaar: tants aurukatla ümber (1) Margit Sutrop: suurprojektidest rääkides – ühel meelel ja ühel keelel? (6) Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist Juhtkiri: Tallinn pisaraid ei usu Vastukajad Kultuur Eliit peab trotsima uinutavaid müüte Siis, kui arhitektid veel joonistasid Sport Rovanperä valis Škoda Gheorghe Creţu: ma ei taha lähinädalatel võrkpallist kuuldagi Venemaa andis olümpiale ihkajatele rohelise tule, ROK kärbib aga usinalt nimekirja Dohast Dohani: tippkonkurentsi naasnud Lehist rõõmustab armas närvileevendaja Tartu Tartu 31 000 hauaplatsi raiuti kaardirakendusse Setu rahvuseepos ilmus piduliku raamatuna Käib lodjakoja rajamise kolmas katse (3) Urmas Klaas: uus eelarve panustab Tartu konkurentsivõime suurendamisse (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Taheti, et me Krimmist ära sõidaks»

3 min lugemist
Bahtšisarai elanik Mumine Salijeva oma noorima lapse Sofijag. Tema mehe vahistas FSB oktoobris süüdistatuna terrorismis. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Bahtšisarai elanik Mumine Salijeva (31) räägib oma mehe Seiran Salijevi (32) loo. Seiran on üks kuuest krimmitatarlasest, kelle Venemaa julgeolekuteenistus FSB  tänavu oktoobris vahistas, süüdistades teda terrorismis ja kuulumises Venemaal keelatud islamiorganisatsiooni Hizb ut-Tahrir.

Tellijale Tellijale

«Mu mehel on kaks kõrgharidust. Esimene oli infotehnoloogia alal ja teine oli türgi ning krimmitatari filoloogia. Suviti töötas ta Bahtšisarais giidina, ta oli Krimmis päris tuntud sel alal. Ukraina ajal tegeles aktiivselt krimmitatarlaste kultuurieluga. Vene võimud hakkasid teda ja üldse meie peret jälitama eelmise aasta juunis, kui saime esimese kutse politseisse, kuna teda süüdistati sanktsioneerimata miitingu korraldamises kuu aega varem.

Bahtšisarais vahistati siis neli noort meest ning nende kodudes ja ühes vanalinna populaarses kohvikus olid läbiotsimised. Minu mees teatas meie kodurajooni mošees läbi valjuhääldi, et sellistes ja sellistes peredes on läbiotsimised, tulge neid toetama, ärge jääge kõrvale. Meie rahva seas on juba sajandeid selline traditsioon, et mošee valjuhääldajatest teatati rahvale olulisematest sündmustest. Võimud pidasidki seda sanktsioneerimata miitingu organiseerimiseks. Seiranile määrati selle eest 20 000 rubla (290 eurot, vastab Krimmis tavalisele kuupalgale – J. P.) trahvi. Kohtutest me kuskilt muidugi õigust ei saanud ja me maksime trahvi ära.

12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto