Sisukord
Majandus
Tänane leht
13.12.2017
Eesti Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu? (2) Reformierakond nõuab Simsoni tagasiastumist Laevakaitsjate meenutused vanglast: «juuksur» lõikas kaasvangil kõrva ära Kultuurikatla korstna küljest pudenevad kivid Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed Pool miljonit eestlast geenidoonoriteks Emajõgi on tõusnud Tartus tänavale Ratas lõunatas Schwarzeneggeri, Gatesi ja Mayga Kadunuks jäänud mees elas mitu kuud metsas Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem peaminister (52) Majandus Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist Teine sammas populistide rünnaku all (12) Välismaa Putin meelitab krimmitatarlasi Manhattan pääses šokiga «Taheti, et me Krimmist ära sõidaks» (6) Arvamus Vladimir Juškin: milliseks sõjaks valmistub Putin? (8) Risto Berendson: minagi olen Venemaal karistatud Mart Raudsaar: tants aurukatla ümber (1) Margit Sutrop: suurprojektidest rääkides – ühel meelel ja ühel keelel? (6) Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist Juhtkiri: Tallinn pisaraid ei usu Vastukajad Kultuur Eliit peab trotsima uinutavaid müüte Siis, kui arhitektid veel joonistasid Sport Rovanperä valis Škoda Gheorghe Creţu: ma ei taha lähinädalatel võrkpallist kuuldagi Venemaa andis olümpiale ihkajatele rohelise tule, ROK kärbib aga usinalt nimekirja Dohast Dohani: tippkonkurentsi naasnud Lehist rõõmustab armas närvileevendaja Tartu Tartu 31 000 hauaplatsi raiuti kaardirakendusse Setu rahvuseepos ilmus piduliku raamatuna Käib lodjakoja rajamise kolmas katse (3) Urmas Klaas: uus eelarve panustab Tartu konkurentsivõime suurendamisse (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Teine sammas populistide rünnaku all

4 min lugemist
Värskeim teise samba hauakaevaja on IRL-i esimes Helir-Valdor Seeder. FOTO: Elmo Riig/Sakala/Scanpix

Et meie suurepärast maksusüsteemi – millest mõne nädala pärast saab endine – ja e-riiki mujal maailmas imetletakse, on üldteada. Vähem teame seda, et rahvusvaheliste spetsialistide seas peetakse väga heaks ka meie kolmesambalist pensionisüsteemi.

Tellijale Tellijale

«Ma arvan, et see on väga hea. See on palju parem kui paljud teised süsteemid,» ütles Euroopa pensionifondide assotsiatsiooni (PensionsEurope) tegevjuht Matti Leppälä Postimehele mõni aeg tagasi. «Arvan, et Eesti pensionifondid, mis on läbinud väga sügava majandusliku ja finantskriisi, on käitunud palju paremini kui paljude teiste riikide pensionifondid,» lisas ta.

Nagu paljud asjad, pole ka meie pensionisüsteem kuulus – õigemini populaarne – omal maal. Eks selle põhjus ole asjaolu, et kohapeal vaatame ükskõik millise teenuse puudusi luubiga. Kaugelt vaadates pole kortse ja defektikesi lihtsalt näha.

12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto