Sisukord
Majandus
Tänane leht
13.12.2017
Eesti Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu? (2) Reformierakond nõuab Simsoni tagasiastumist Laevakaitsjate meenutused vanglast: «juuksur» lõikas kaasvangil kõrva ära Kultuurikatla korstna küljest pudenevad kivid Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed Pool miljonit eestlast geenidoonoriteks Emajõgi on tõusnud Tartus tänavale Ratas lõunatas Schwarzeneggeri, Gatesi ja Mayga Kadunuks jäänud mees elas mitu kuud metsas Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem peaminister (52) Majandus Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist Teine sammas populistide rünnaku all (12) Välismaa Putin meelitab krimmitatarlasi Manhattan pääses šokiga «Taheti, et me Krimmist ära sõidaks» (6) Arvamus Vladimir Juškin: milliseks sõjaks valmistub Putin? (8) Risto Berendson: minagi olen Venemaal karistatud Mart Raudsaar: tants aurukatla ümber (1) Margit Sutrop: suurprojektidest rääkides – ühel meelel ja ühel keelel? (6) Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist Juhtkiri: Tallinn pisaraid ei usu Vastukajad Kultuur Eliit peab trotsima uinutavaid müüte Siis, kui arhitektid veel joonistasid Sport Rovanperä valis Škoda Gheorghe Creţu: ma ei taha lähinädalatel võrkpallist kuuldagi Venemaa andis olümpiale ihkajatele rohelise tule, ROK kärbib aga usinalt nimekirja Dohast Dohani: tippkonkurentsi naasnud Lehist rõõmustab armas närvileevendaja Tartu Tartu 31 000 hauaplatsi raiuti kaardirakendusse Setu rahvuseepos ilmus piduliku raamatuna Käib lodjakoja rajamise kolmas katse (3) Urmas Klaas: uus eelarve panustab Tartu konkurentsivõime suurendamisse (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist

3 min lugemist
TRT01: KRAAN : TARTU, EESTI, 04DEC13 - Pildil veekraan. ma/Foto MARGUS ANSU POSTIMEES FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Konkurentsiameti hinnangul saavad tarbijad teisipäevase kohtuotsuse järgi nõuda ASilt Tallinna Vesi kokku mitukümmend miljonit eurot hüvitist aastatega liiga kõrge veetariifi maksmise eest.

Tellijale Tellijale

«Nõudeõigus on tarbijatel alati olemas, aga neid ei reguleeri praegune ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seadus. Selleks peavad tarbijad ikkagi pöörduma ettevõtte vastu tsiviilkorras,» ütles konkurentsiameti peadirektor Märt Ots eile BNSile.

Ükski teine amet või asutus Otsa sõnul tarbijate eest selles asjas seista ei saa ja nad peavad hüvitise saamiseks kohtusse pöörduma. «See tähendab seda, et kui tarbijad leiavad, et neile on liiga tehtud, kui nad on liiga kõrget hinda maksnud, siis nad peavad pöörduma tsiviilkohtusse.»

12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto