R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed

Liis Velsker
, päevatoimetaja
Facebook
Comments
Urmas Laht.
Urmas Laht. Foto: Arvet Mägi

Riigikogu opositsioonisaadikud küsisid maaeluminister Tarmo Tammele (Keskerakond) esitatud arupärimises, kas näevad ministeeriumi põllumajanduse nõukoja esimehe, Markilo ASi sigala juhi Urmas Lahe (Keskerakond) tegevuses ametiisikuna huvide konflikti. Laht ise on seisukohal, et koja liikmed peavadki olema tegevpõllumehed.

Seitse Vabaerakonna ja Reformierakonna fraktsiooni liiget tõid emaspäeval Tammele üle antud arupärimises välja, et minister on 12. jaanuari käskkirjaga moodustanud ühe oma poliitilise nõuniku ametikoha asemele seitsmeliikmelise põllumajanduse nõukoja.

Kuna nõukoja liikmetel on tekkinud ametiseisund ja -pädevus, järeldasid riigikogu liikmed, et nõukoja liikmed on ametiisikud – nad saavad selle tegevuse eest maksumaksjatelt ka tasu. Teisalt tegutsevad nõukoja liikmed aktiivselt põllumajanduses, saades sealt tulu.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles