L, 2.07.2022

Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu?

Tiina Kaukvere
, reporter
Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kui Eestis saab laps koolis viga, siis tuleb kahju korvamiseks pöörduda kohtusse, mitmes riigis on aga olemas vastav kindlustus. Pilt on illustratiivne.
Kui Eestis saab laps koolis viga, siis tuleb kahju korvamiseks pöörduda kohtusse, mitmes riigis on aga olemas vastav kindlustus. Pilt on illustratiivne. Foto: Peeter Langovits

Riigikohtu kaks selle aasta lahendit tõstatavad muuhulgas küsimuse, kas omavalitsused Eestis peaksid hakkama koolilapsi kindlustama, nagu seda mitmes Euroopa riigis tehakse.

Möödunud nädalal sai lõpuks riigikohtu otsuse üks vana, 2011. aastal Tallinna koolis olnud koolikiusujuhtum. Kolm teise klassi last hoidsid kinni ja klohmisid söögivahetunnis oma kassikaaslast, neljas filmis seda kõike.

Tagajärjeks olid lapse kriimustused, sinikad ja väänatud õlg ning alles kuus aastat hiljem lõppenud kohtuvaidlus. Lapsevanem nõudis valuraha. Kui ringkonnakohus mõistis Tallinna linnalt kui koolipidajalt lapsele välja 500 eurot, siis halduskohus ja riigikohus koolil süüd ei näinud.

Tagasi üles