Sisukord
Eesti
Postimees
13.12.2017
Eesti Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu? (2) Reformierakond nõuab Simsoni tagasiastumist Laevakaitsjate meenutused vanglast: «juuksur» lõikas kaasvangil kõrva ära Kultuurikatla korstna küljest pudenevad kivid Seapidaja Urmas Laht: ministeeriumi nõukojas peavadki olema põllumehed Pool miljonit eestlast geenidoonoriteks Emajõgi on tõusnud Tartus tänavale Ratas lõunatas Schwarzeneggeri, Gatesi ja Mayga Kadunuks jäänud mees elas mitu kuud metsas Hanno Pevkur: Kaja Kallas on varem või hiljem peaminister (52) Majandus Tallinlased võivad nõuda veefirmalt hüvitist Teine sammas populistide rünnaku all (12) Välismaa Putin meelitab krimmitatarlasi Manhattan pääses šokiga «Taheti, et me Krimmist ära sõidaks» (6) Arvamus Vladimir Juškin: milliseks sõjaks valmistub Putin? (8) Risto Berendson: minagi olen Venemaal karistatud Mart Raudsaar: tants aurukatla ümber (1) Margit Sutrop: suurprojektidest rääkides – ühel meelel ja ühel keelel? (6) Postimees 1991. aastal: mehel on mälestusi Postimehest ja Jaan Tõnissonist Juhtkiri: Tallinn pisaraid ei usu Vastukajad Kultuur Eliit peab trotsima uinutavaid müüte Siis, kui arhitektid veel joonistasid Sport Rovanperä valis Škoda Gheorghe Creţu: ma ei taha lähinädalatel võrkpallist kuuldagi Venemaa andis olümpiale ihkajatele rohelise tule, ROK kärbib aga usinalt nimekirja Dohast Dohani: tippkonkurentsi naasnud Lehist rõõmustab armas närvileevendaja Tartu Tartu 31 000 hauaplatsi raiuti kaardirakendusse Setu rahvuseepos ilmus piduliku raamatuna Käib lodjakoja rajamise kolmas katse (3) Urmas Klaas: uus eelarve panustab Tartu konkurentsivõime suurendamisse (2) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolikindlustus – uus reaalsus või tabu?

4 min lugemist
Kui Eestis saab laps koolis viga, siis tuleb kahju korvamiseks pöörduda kohtusse, mitmes riigis on aga olemas vastav kindlustus. Pilt on illustratiivne. FOTO: Peeter Langovits

Riigikohtu kaks selle aasta lahendit tõstatavad muuhulgas küsimuse, kas omavalitsused Eestis peaksid hakkama koolilapsi kindlustama, nagu seda mitmes Euroopa riigis tehakse.

Tellijale Tellijale

Möödunud nädalal sai lõpuks riigikohtu otsuse üks vana, 2011. aastal Tallinna koolis olnud koolikiusujuhtum. Kolm teise klassi last hoidsid kinni ja klohmisid söögivahetunnis oma kassikaaslast, neljas filmis seda kõike.

Tagajärjeks olid lapse kriimustused, sinikad ja väänatud õlg ning alles kuus aastat hiljem lõppenud kohtuvaidlus. Lapsevanem nõudis valuraha. Kui ringkonnakohus mõistis Tallinna linnalt kui koolipidajalt lapsele välja 500 eurot, siis halduskohus ja riigikohus koolil süüd ei näinud.

12.12.2017 14.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto