Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.12.2017
Majandus POSTIMEHE INTERVJUU Latvanen: Rakvere streik võidi käivitada väljast (9) SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti (25) Välismaa Galerii ja video: Endiseid ISIS-lasi ravitakse male, sigarettide ja teraapiaga (3) Asüüliotsused võivad kiiremini tulla Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks Arvamus Aadu Polli ja Margus Kohava: puidurafineerimistehase rajamist pole põhjust peljata (8) Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks. Jürgen Ligi: 2019 – lubadused, võimalused, kohustused ... kaos (44) Juhtkiri: kummale poole Eestit kallutate? (15) Sander Punamäe: 50 musta ärapanijat Indrek Teder: kas inimõigused võrduvad kommunismi-utoopiaga? (3) Kultuur Mutant Disco on surnud, elagu... Rahvusooperis esietendub kontserthamburger poistekoorile Sport Arno Pijpers ei jätka FC Flora peatreenerina Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult (4) Rattamaailma suurim täht Froome põrus dopingukontrollis Belgias särav Timo Tammemaa ihkab lepingut hea klubiga Reis Turismiseadus toob reisijale suuremad õigused Kaheksa Euroopa uhkemat jõuluturgu Tartu Koolide ja hotellide tulekahjuteated tulevikus otse häirekeskusesse ei jõua (1) Tehnilise vea tõttu tuli olümpiaadi korrata Vanemuise mägi täitub järjest hoonetega Lapsi treenivad spordiklubid peavad arvestama hinnatõusuga Linn ehitab intellektipuudega noortele peremajad Arhitekt peegeldab raamatus Tartu kujunemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Asüüliotsused võivad kiiremini tulla

3 min lugemist
Helsingi raudteejaama lähedal avaldati tänavu märtsis meelt väljasaatmispoliitika vastu. FOTO: Vesa Moilanen / Lehtikuva / Scanpix

Euroopa Liit töötab välja ühist turvaliste lähteriikide nimekirja, et lihtsustada eitava asüülivastuse saanud migrantide väljasaatmist. Soome ei soovi aga asüülitaotlejaid hooletult kohelda ja kavatseb ka edaspidi kõik taotlused päritoluriigist sõltumata juhtumipõhiselt läbi vaadata.

Tellijale Tellijale

Euroopa Liit on võtnud laiemate asüülipoliitikat puudutavate reformide hulgas käsile ka ühise turvaliste lähteriikide nimekirja koostamise. Nimekiri peegeldab inimõiguste ja julgeolekuolukorda migratsiooni lähteriikides, et hinnata, kas sihtriikidel on kohustus asüülitaotlejaid vastu võtta.

Ühtse lähteriikide nimekirja koostamine on ELi esindajate sõnul viis tõhustada üleeuroopalist asüülipoliitikat ja lihtsustada negatiivse asüülivastuse saanud migrantide väljasaatmist.

13.12.2017 15.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto