Sisukord
Välismaa
Tänane leht
14.12.2017
Majandus POSTIMEHE INTERVJUU Latvanen: Rakvere streik võidi käivitada väljast (9) SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti (25) Välismaa Galerii ja video: Endiseid ISIS-lasi ravitakse male, sigarettide ja teraapiaga (3) Asüüliotsused võivad kiiremini tulla Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks Arvamus Aadu Polli ja Margus Kohava: puidurafineerimistehase rajamist pole põhjust peljata (8) Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks. Jürgen Ligi: 2019 – lubadused, võimalused, kohustused ... kaos (44) Juhtkiri: kummale poole Eestit kallutate? (15) Sander Punamäe: 50 musta ärapanijat Indrek Teder: kas inimõigused võrduvad kommunismi-utoopiaga? (3) Kultuur Mutant Disco on surnud, elagu... Rahvusooperis esietendub kontserthamburger poistekoorile Sport Arno Pijpers ei jätka FC Flora peatreenerina Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult (4) Rattamaailma suurim täht Froome põrus dopingukontrollis Belgias särav Timo Tammemaa ihkab lepingut hea klubiga Reis Turismiseadus toob reisijale suuremad õigused Kaheksa Euroopa uhkemat jõuluturgu Tartu Koolide ja hotellide tulekahjuteated tulevikus otse häirekeskusesse ei jõua (1) Tehnilise vea tõttu tuli olümpiaadi korrata Vanemuise mägi täitub järjest hoonetega Lapsi treenivad spordiklubid peavad arvestama hinnatõusuga Linn ehitab intellektipuudega noortele peremajad Arhitekt peegeldab raamatus Tartu kujunemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks

2 min lugemist
Angela Merkel ja Martin Schulz Liidupäevas. FOTO: AXEL SCHMIDT/REUTERS/Scanpix

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kohtus eile õhtul sotsiaaldemokraatide liidri Martin Schulziga, et arutada uue suurkoalitsiooni loomise võimalusi.

Tellijale Tellijale

Eelmise nädala teisel poolel andis Saksamaa Sotsiaaldemokraatlik Partei (SPD) oma parteikongressil korraldatud hääletusel heakskiidu eelkõneluste alustamiseks Merkeli Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) ja nende Baierimaa sõsarpartei Kristlik-Sotsiaalse Liiduga (CSU). Tegu oli otsusega, mis paljude arvates nõrgestab tõsiselt Schulzi positsiooni – oli ta ju mitu kuud kindel, et Merkeliga koostööd ei jätkata.

Arvatakse, et eelkõnelused kestavad vähemalt poole jaanuarini. Pärast seda tehakse väike paus, et SPD lihtliikmed saaksid formaalsete kõneluste alustamist kinnitada või tagasi lükata. Selline kinnitus tähendaks, et kokkuleppele jõudmist peetakse võimalikuks ja paika pannakse lõplik koalitsioonilepe.

13.12.2017 15.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto