Sisukord
Majandus
Tänane leht
14.12.2017
Majandus POSTIMEHE INTERVJUU Latvanen: Rakvere streik võidi käivitada väljast (9) SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti (25) Välismaa Galerii ja video: Endiseid ISIS-lasi ravitakse male, sigarettide ja teraapiaga (3) Asüüliotsused võivad kiiremini tulla Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks Arvamus Aadu Polli ja Margus Kohava: puidurafineerimistehase rajamist pole põhjust peljata (8) Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks. Jürgen Ligi: 2019 – lubadused, võimalused, kohustused ... kaos (44) Juhtkiri: kummale poole Eestit kallutate? (15) Sander Punamäe: 50 musta ärapanijat Indrek Teder: kas inimõigused võrduvad kommunismi-utoopiaga? (3) Kultuur Mutant Disco on surnud, elagu... Rahvusooperis esietendub kontserthamburger poistekoorile Sport Arno Pijpers ei jätka FC Flora peatreenerina Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult (4) Rattamaailma suurim täht Froome põrus dopingukontrollis Belgias särav Timo Tammemaa ihkab lepingut hea klubiga Reis Turismiseadus toob reisijale suuremad õigused Kaheksa Euroopa uhkemat jõuluturgu Tartu Koolide ja hotellide tulekahjuteated tulevikus otse häirekeskusesse ei jõua (1) Tehnilise vea tõttu tuli olümpiaadi korrata Vanemuise mägi täitub järjest hoonetega Lapsi treenivad spordiklubid peavad arvestama hinnatõusuga Linn ehitab intellektipuudega noortele peremajad Arhitekt peegeldab raamatus Tartu kujunemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti

7 min lugemist
Kadri Simson. FOTO: Sander Ilvest

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Kadri Simson ütles, et ta ei näe huvide konflikti enda osalemises seakasvatajatele toetuse määramisel, sest kõik arutelu ajal laua taga olnud teadsid tema seotusest Eesti suurima seakasvataja HKScani toonase juhi Teet Soormiga.

Tellijale Tellijale

Keskerakonda kuuluva Simsoni elukaaslase Teet Soormi isa osalusega seafarm Linnamäe Peekon oskas teha õigel ajal vajaliku avalduse, et saada osa koalitsiooniläbirääkimistel kokkulepitud toetusest seakasvatajatele. Simson osales neil läbirääkimistel, see on toonud kaasa kahtlustuse, et Linnamäe Peekon kasutas siseinfot. Simson aga ei arva, et oleks käitunud lubamatul viisil ning lubab poliitilise vastutuse võtta ja tagasi astuda vaid millegi sellise pärast, mida ta tegelikult ka teinud on.

- Vabaerakonna ja Reformierakonna liikmed peavad vajalikuks teie tagasiastumist ja esitatud on ka arupärimine selle kohta, kas Teet Soormiga seotud seafarm sai tänu siseinfole riigilt toetust. Te olete mitu korda kinnitanud, et ei pea vajalikuks tagasi astuda. Viimati ütlesite seda eileõhtuses (teisipäevases – toim) ERRi saates «Foorum». Ilmselt te pole ümber mõelnud?

13.12.2017 15.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto