Sisukord
Arvamus
Tänane leht
14.12.2017
Majandus POSTIMEHE INTERVJUU Latvanen: Rakvere streik võidi käivitada väljast (9) SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti (25) Välismaa Galerii ja video: Endiseid ISIS-lasi ravitakse male, sigarettide ja teraapiaga (3) Asüüliotsused võivad kiiremini tulla Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks Arvamus Aadu Polli ja Margus Kohava: puidurafineerimistehase rajamist pole põhjust peljata (8) Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks. Jürgen Ligi: 2019 – lubadused, võimalused, kohustused ... kaos (44) Juhtkiri: kummale poole Eestit kallutate? (15) Sander Punamäe: 50 musta ärapanijat Indrek Teder: kas inimõigused võrduvad kommunismi-utoopiaga? (3) Kultuur Mutant Disco on surnud, elagu... Rahvusooperis esietendub kontserthamburger poistekoorile Sport Arno Pijpers ei jätka FC Flora peatreenerina Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult (4) Rattamaailma suurim täht Froome põrus dopingukontrollis Belgias särav Timo Tammemaa ihkab lepingut hea klubiga Reis Turismiseadus toob reisijale suuremad õigused Kaheksa Euroopa uhkemat jõuluturgu Tartu Koolide ja hotellide tulekahjuteated tulevikus otse häirekeskusesse ei jõua (1) Tehnilise vea tõttu tuli olümpiaadi korrata Vanemuise mägi täitub järjest hoonetega Lapsi treenivad spordiklubid peavad arvestama hinnatõusuga Linn ehitab intellektipuudega noortele peremajad Arhitekt peegeldab raamatus Tartu kujunemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks.

1 min lugemist
PM 14.12.1933 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Kunstikool Pallase ruumes kõneles teisipäeva õhtul dr.V.Hion andekusest. Kõneleja arvates on kõige huvitavamal viisil püüdnud andekuse probleemi lahendada dr. Alf.Adler, kes läheb välja organite alaväärtuslikkuse seisukohast.

Adleri poolt oli teostatud rida uurimusi, mille tulemused olid üllatavad. Nimelt selgus, et 70 prots. maalijatest olid silmadefektid, samuti esines muusikategelaste juures kõrvadefekte ja skulptoritest oli vasakukäelisi.

Et sellest nõrkusest areneb andekus, on tingitud sellest, et sellele nõrgale kohale hakatakse omistama suuremat tähelepanu ja seda treneerima. Ja nii kompenseeritakse see haiglane või nõrk elund üle ning nii võib areneda sellest välja lõpuks andekus.

On võidud tähele panna, et loojate inimeste juures esineb ikka puudusi, kuid nad on osanud ja neil on olnud julgust teha oma puudustest voorused ja see on neid asetanudki vaimutegelaste esiritta.

Andekus ei peitu aga mitte kõige nõrgemal kohal inimese organismis, vaid teinekord ka kõige tugevamal. Andekad on inimesed, kelles on tekkinud tunne, et nad ei taha mitte teistelt saada, vaid teistele anda, et nad pole mitte teine tema, vaid esimene mina. Selliseid inimesi vajab ka ühiskond.

14.12.1933

Seotud lood
    13.12.2017 15.12.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto