Sisukord
Olümpia
Tänane leht
14.12.2017
Majandus POSTIMEHE INTERVJUU Latvanen: Rakvere streik võidi käivitada väljast (9) SUUR INTERVJUU Kadri Simson: ma ei tajunud huvide konflikti (25) Välismaa Galerii ja video: Endiseid ISIS-lasi ravitakse male, sigarettide ja teraapiaga (3) Asüüliotsused võivad kiiremini tulla Schulz ja Merkel kompavad maad valitsuse loomiseks Arvamus Aadu Polli ja Margus Kohava: puidurafineerimistehase rajamist pole põhjust peljata (8) Postimees 1933. aastal: andekuse kuriosumeid. Silmadefektiga isikud on maalijad ja kurdid muusikuteks. Jürgen Ligi: 2019 – lubadused, võimalused, kohustused ... kaos (44) Juhtkiri: kummale poole Eestit kallutate? (15) Sander Punamäe: 50 musta ärapanijat Indrek Teder: kas inimõigused võrduvad kommunismi-utoopiaga? (3) Kultuur Mutant Disco on surnud, elagu... Rahvusooperis esietendub kontserthamburger poistekoorile Sport Arno Pijpers ei jätka FC Flora peatreenerina Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult (4) Rattamaailma suurim täht Froome põrus dopingukontrollis Belgias särav Timo Tammemaa ihkab lepingut hea klubiga Reis Turismiseadus toob reisijale suuremad õigused Kaheksa Euroopa uhkemat jõuluturgu Tartu Koolide ja hotellide tulekahjuteated tulevikus otse häirekeskusesse ei jõua (1) Tehnilise vea tõttu tuli olümpiaadi korrata Vanemuise mägi täitub järjest hoonetega Lapsi treenivad spordiklubid peavad arvestama hinnatõusuga Linn ehitab intellektipuudega noortele peremajad Arhitekt peegeldab raamatus Tartu kujunemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kullad kuuluvad Kristinale. Lõplikult

4 min lugemist
TLMPM06: KRISTINA SHMIGUNNI TEINE KULD :TORINO,ITAALIA 16FEB.06 Kristina Shmigun rp/Foto RAIGO PAJULA/POSTIMEES FOTO: RAIGO PAJULA/PM/SCANPIX BALTICS

Kristina Šmigun-Vähi on ja jääb kahekordseks olümpiavõitjaks. Ligi neli aastat püsinud kahtlusevari kahe Torino olümpial võidetud kuldmedali (7,5+7,5 km suusavahetusega sõit ja 10 km klassikatehnika eraldistart) kohal on eilsest alates minevik, sest Rahvusvaheline Olümpiakomitee üllitas enda koduleheküljel lakoonilise teate:

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«ROK kinnitab, et kõikide 2006. aastal Torino olümpiamängudel võetud dopinguproovide järelanalüüsimine on lõpule viidud ja selle käigus ei ilmnenud ainsatki positiivset dopingujuhtumit. Mingeid käimasolevaid protseduure pole ja järelanalüüsi protsess on nüüdseklõppenud.»

Šmigun-Vähi nime pole seal kordagi mainitud, aga kombineerides ROKi sõnumit Eesti ekssuusataja öelduga 2014. aasta 6. veebruari õhtust, kus ta avaldas, et sai 2013. aasta detsembri alguses «teate, et kaheksa aastat tagasi, 2006. aasta Torino OMi käigus ajavahemikul 12.–16. veebruar võetud dopinguproovide uuel kontrollimisel A-proovist ei ole leitud keelatud aineid, kuid väidetavalt leidub selles molekule, mille kaudu on tuletatud kahtlustus keelatud aine kasutamisest», on järeldus ühene: ROK enam Šmigun-Vähit ei süüdista.

13.12.2017 15.12.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto